Krnovský výrobce varhan Rieger-Kloss Orgelbau je v insolvenci. Věřitelům dluží více než 15 milionů

ČTK ČTK
15. 3. 2018 8:08
Za více než 140 let, kdy se varhany ve slezském městě vyráběly, tam bylo postaveno téměř 4000 nástrojů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Ostrava - Krnovský výrobce varhan Rieger-Kloss Orgelbau podal sám na sebe insolvenční návrh. Má podle něj téměř 20 věřitelů, kterým dluží více než 15 milionů korun, a své závazky není firma schopna plnit. Už dříve propustila všechny zaměstnance. Vyplývá to z informací v Insolvenčním rejstříku. Firma patřila k největším výrobcům píšťalových varhan na světě.

Na insolvenci upozornil deník MF Dnes, který ve čtvrtečním vydání uvedl, že firma byla už delší dobu bez zakázek. Za více než 140 let, kdy se varhany ve slezském městě vyráběly, tam bylo postaveno téměř 4000 nástrojů.

Společnost Rieger-Kloss dodávala varhany hlavně do zahraničí. "Nezaplacením zásadních pohledávek za výrobu varhan do Číny se navrhovatel dostal do druhotné platební neschopnosti a byl nucen postupně ukončit pracovní poměr se všemi zaměstnanci," uvedl v insolvenčním návrhu jednatel Jakub Škrbel. Firma podle něj měla i nedostatek zakázek. Navrhuje, aby ji soud poslal do konkurzu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Kurdské milice v Sýrii dostanou podle Erdogana na stažení z 30 kilometrů široké zóny u hranic s Tureckem dalších 150 hodin, tedy zhruba šest dnů.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Teplý podzim přinesl další rekordy, na jižní Moravě bylo 24 stupňů

V Česku v úterý opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří alespoň 30 let. Teplo bylo hlavně na východě, ve Strání na Uherskohradišťsku naměřili 23,9 stupně Celsia. Informoval o tom František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na druhou polovinu října byly neobvykle vysoké teploty také ve Vsetíně nebo ve Štítné nad Vláří na Zlínsku, kde bylo shodně 23,7 stupně. Tři místa pak zaznamenala teplotu 23,5 stupně. Jednalo se o Luhačovice, Jablunkov a Hošťálkovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy