Kellnerovo impérium. Projděte si, co vše nejbohatší Čech vlastnil

Ekonomika Michael Bouška, Ekonomika
Aktualizováno 29. 3. 2021 7:40
Skupina PPF investuje do celé řady odvětví - od finančních služeb, telekomunikací, nemovitostí, strojírenství až po biotechnologie. Vlastní mimo jiné většinový podíl v tuzemském operátorovi O2 a loni dokončila akvizici společnosti Central European Media Enterprises (CME), čímž ovládla mimo jiné televizní skupinu Nova. Momentálně Kellnerova PPF skupuje akcie Monety.
Výroční zpráva PPF 2018 (reprofoto)
Výroční zpráva PPF 2018 (reprofoto) | Foto: Matej Slávik

Bilionový kolos na mnoha nohou

Petr Kellner pravidelně figuroval na prvním místě v žebříčku nejbohatších Čechů. Do žebříčku amerického časopisu Forbes mezi nejbohatší lidi na světě byl poprvé zařazen před 15 lety. Forbes tehdy jeho majetek odhadl na asi 75 miliard korun, čímž se zařadil na listině nejbohatších lidí světa na 224. místo. Nejbohatším Čechem zůstal Kellner i poté, loni v říjnu Forbes odhadl jeho majetek na 293 miliard korun.

Kellnerova skupina PPF investuje do řady odvětví od telekomunikací po biotechnologie. Působí v Evropě, Asii i Severní Americe. Celá skupina vlastní aktiva, jejichž hodnota převyšuje 38 miliard eur (bezmála bilion korun).

  • Portfolio skupiny je velice pestré. V případě poklesu jednoho odvětví si tak firma může kompenzovat ztráty v odvětví jiném.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy