Foto: Šneci všude, kam se jen podíváš. Tak vypadá unikátní pohled do hlemýždí farmy

Foto: Šneci všude, kam se jen podíváš. Tak vypadá unikátní pohled do hlemýždí farmy
Chovatel plánuje do budoucna na farmu pořídit stroj, pomocí kterého by ze šneků získával jejich sliz mucin. Ten je ceněný v kosmetickém průmyslu.
Šnečí farma Love Snails je v Česku největší. Na 400 metrech čtverečních se nachází 1 200 palet, na nichž se plazí plži. Svou náklonnost k nim Khusnutdinov nezapře, protože motivy šneků jsou všude na farmě.
Zatímco zahrádkářům jsou ožrané listy rostlin trnem v oku, chovatel šneků takový pohled vítá.
Roman Khusnutdinov se vyučil kuchařem v Rusku a po přestěhování do Prahy pracoval v několika restauracích. Když poprvé jedl šneky, nebyl s chutí spokojený a pokrm se mu zdál předražený. To ho přivedlo na myšlenku, že si založí farmu a bude s hlemýždími recepty experimentovat.
Foto: Lukáš Bíba
V Dolních Chabrech leží farma Love Snails, kde od roku 2017 Roman Khusnutdinov chová šneky. Denně o ně pečuje, sám je také sbírá a dvě třetiny z nich vyváží do zahraničí, hlavně do Belgie, Francie a jižní Evropy. Na podzim zamíří čtyři tuny hlemýžďů také do Ruska, což se žádnému českému chovateli před ním nepodařilo. Složitý proces vyjednávání popostrčil šéf Kremlu Vladimir Putin.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy