Foto: Nové mrakodrapy na Pankráci budí emoce. Praha nemůže žít jen z hotového, říká developer

Foto: Nové mrakodrapy na Pankráci budí emoce. Praha nemůže žít jen z hotového, říká developer
Panorama Prahy mají obohatit další mrakodrapy.
Developerská společnost Central Group představila projekt Rezidence Park Kavčí Hory. Takto - podle vizualizace - změní panorama při pohledu od Pražského hradu.
Central Group plánuje stavět bytové domy postupně na pozemku v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower a areálu České televize.
Autorem návrhu je přední český architekt Josef Pleskot, jenž vyhrál soutěž. Tu vyhlásil Central Group ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a pod záštitou České komory architektů. Central Group koupil projekt v roce 2012 s platným stavebním povolením od německé společnosti Hochtief, která se rozhodla z českého trhu stáhnout. Developer se jej ale rozhodl přepracovat, původní návrh od architekta Aulíka je v současné době již 10 let starý. Původní projekt vycházel z nižších staveb, v Pleskotově jsou domy vysoké 11 až 22 pater. "My jsme vytvořili bohatší veřejný prostor, a to se dá udělat, jen když půjdeme trochu do výšky," říká Pleskot.
Foto: Central Group
Společnost Central Group představila projekt Rezidence Park Kavčí Hory.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy