Foto: Nové mrakodrapy na Pankráci budí emoce. Praha nemůže žít jen z hotového, říká developer

Foto: Nové mrakodrapy na Pankráci budí emoce. Praha nemůže žít jen z hotového, říká developer
Panorama Prahy mají obohatit další mrakodrapy.
Developerská společnost Central Group představila projekt Rezidence Park Kavčí Hory. Takto - podle vizualizace - změní panorama při pohledu od Pražského hradu.
Central Group plánuje stavět bytové domy postupně na pozemku v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower a areálu České televize.
Autorem návrhu je přední český architekt Josef Pleskot, jenž vyhrál soutěž. Tu vyhlásil Central Group ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje a pod záštitou České komory architektů. Central Group koupil projekt v roce 2012 s platným stavebním povolením od německé společnosti Hochtief, která se rozhodla z českého trhu stáhnout. Developer se jej ale rozhodl přepracovat, původní návrh od architekta Aulíka je v současné době již 10 let starý. Původní projekt vycházel z nižších staveb, v Pleskotově jsou domy vysoké 11 až 22 pater. "My jsme vytvořili bohatší veřejný prostor, a to se dá udělat, jen když půjdeme trochu do výšky," říká Pleskot.
Foto: Central Group
Ludvík Hradilek Ekonomika Martina Marečková, Ludvík Hradilek, Ekonomika
22. 4. 2016 15:12
Společnost Central Group představila projekt Rezidence Park Kavčí Hory.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy