reklama
 
 

Facebook a Instagram se potýkaly s výpadky, problém s připojením měli uživatelé v USA a Evropě

AKTUALIZOVÁNO 11. 10. 2017
Foto: Reuters
Sociální sitě Facebook a Instagram postihly ve středu výpadky. Podle serveru downdetector.com se problémy dotkly především uživatelů v USA a Evropě. Několik ojedinělých komplikací s funkčností sítí ohlásili i uživatelé v České republice. "Víme, že někteří lidé mají problémy přihlásit se k Facebooku či Instagramu. Pracujeme na tom, aby se vše co nejrychleji vrátilo k normálu," řekla společnost Facebook agentuře Reuters. Problémy se začaly objevovat po 16:00 SELČ, v současné době je situace prakticky vyřešena.

New York - Oblíbené sociální sítě Facebook a Instagram se ve středu potýkaly s výpadky. Problémy, kterých portál downdetector.com mapující tyto incidenty zaznamenal zhruba 15 tisíc, byly hlášeny celosvětově, největší potíže se však týkaly Evropy a Spojených států. Několik ojedinělých komplikací s funkčností sítí ohlásili i uživatelé v České republice.

"Víme, že někteří lidé mají problémy přihlásit se k Facebooku či Instagramu. Pracujeme na tom, aby se vše co nejrychleji vrátilo k normálu," uvedla společnost Facebook na dotaz agentury Reuters.

Problémy se podle downdetector.com začaly objevovat po 16:00 SELČ, v současné době je situace prakticky vyřešena. Příčiny výpadků známé nejsou, média informují pouze o technických problémech.

Zhruba 40 procent uživatelů facebooku hlásilo naprostý výpadek sítě, 37 procent informovalo o potížích s přihlášením, zbytek pak měl problémy s psaním příspěvků a chodem facebookových aplikací.

Technické potíže facebooku vyvolaly na internetu rozruch, řada lidí si pak tradičně z problémů sítě dělala legraci. Vtipálci například hlásili, že lidé jsou osvobozeni z pout virtuálního světa, či jim doporučovali přejít na twitter, kde si mohou ověřit, kdo další má s facebookem problémy.

V sociálních bublinách už dávno žijeme, Facebook je jen zesiluje, říká Josef Šlerka, datový analytik a šéf Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. | Video: DVTV |  24:36

autor: ČTK | 11. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama