Instagram

Facebook zasáhl další výpadek. Opět za něj mohla změna konfigurace

Po pondělním asi šestihodinovém výpadku byly produkty společnosti Facebook v pátek opět dočasně nedostupné pro uživatele z celého světa. Tentokrát problém trval asi dvě hodiny a postihl kromě hlavní platformy také Instagram, komunikační aplikaci Messenger a službu Workplace. Facebook opět jako příčinu označil chybnou změnu konfigurace, podrobnosti ale ihned nesdělil.

Počet uživatelů Instagramu v Česku stoupl za poslední rok na 2,9 milionu

Počet tuzemských uživatelů sociální sítě Instagram se za poslední rok zvýšil o 400 000 na 2,9 milionu. Jde tak o nejdynamičtěji rostoucí síť. Nejpopulárnější je mezi uživateli ve věku od 15 do 29 let. Ti na této síti tráví nejvíce času a jsou také nejaktivnějšími přispěvateli. Vyplývá to z údajů agentury Ami Digital, které má k dispozici. Instagram slaví 11. výročí od svého spuštění.

Nejvíce uživatelů v Česku má stále Facebook s 6,5 milionu registrací a YouTube s 5,2 milionu. Nejpopulárnějším formátem na Instagramu zůstávají Stories, tedy příběhy, které umožňují uživatelům nahrát obsah dostupný pouze 24 hodin. Popularita Instagramu a Stories jde ruku v ruce s rostoucím trendem využívání mobilních telefonů pro sledování sociálních sítí.

Zdroj: ČTK

WhatsApp a Instagram zaznamenaly výpadek v několika zemích světa

Aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp a sociální síť pro sdílení fotografií Instagram zaznamenaly v několika zemích kratší výpadky. Uvedl to jejich provozovatel, společnost Facebook, a dodal, že jeho vlastní webová stránka a aplikace dotčeny nebyly. Problémy s aplikací WhatsApp podle Facebooku hlásil téměř milion lidí z celého světa.

"Pracuje na tom (na výpadku) několik týmů a hned, jak budeme moct, dáme vám další informace," uvedl Facebook na konkurenční sociální síti Twitter. Přechodné potíže potvrdil i mluvčí firmy.

Na Twitteru si na chybovost aplikace WhatsApp stěžovali i někteří její uživatelé. Jiní problémy oznamovali portálu Downdetector, určenému k nahlašování výpadků. O něco později jak WhatsApp, tak Instagram znovu začaly fungovat.

Zdroj: ČTK

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK

Facebook propojuje službu Messenger s aplikací Instagram

Americká internetová společnost Facebook propojuje svou komunikační službu Facebook Messenger s aplikací pro sdílení fotografií Instagram. Uživatelé těchto dvou aplikací si tak budou moci vzájemně posílat zprávy, ačkoli budou mít nainstalovanou pouze jednu z nich, píše server CNBC.

Toto propojení bude prozatím fungovat pouze na některých trzích, v příštích měsících by se však mělo rozšířit do celého světa, upozornil server CNN.

Zdroj: ČTK
Pokračovat