Elton hodinářská tvrdí, že autorem loga Prim z roku 1969 je bývalý zaměstnanec novoměstského Eltonu Josef Žid. Žalobu Elton hodinářská navrhla zamítnout.
Verdikt krajského soudu není pravomocný. Žalobci se mohou odvolat k pražskému vrchnímu soudu. Hradecký soud žalobu projednával od září 2016.
Dědici Rathouského Hana Jareš Procházková a Antonín Jareš tvrdí, že autorem loga Prim z konce 60. let minulého století je výtvarník a typograf Rathouský. Na užívání loga dědici v roce 2014 uzavřeli licenční smlouvu s MPM-Quality.
Podle žalobců si Žid autorství přisvojil neprávem. V žalobě také žádali, aby soud Eltonu hodinářská používání loga Prim zakázal. Pro svá tvrzení žalobci v řízení například předložili různé 50 let staré archiválie.
Naopak Elton hodinářská kromě originálů podnikových norem soudu předložila mimo jiné originál takzvaného prototypového výkresu loga Prim s podpisem Josefa Žida z července 1969. Údajně klíčovou listinu potvrzující autorství pro Rathouského označila Elton hodinářská za falzifikát. Soudem určený znalec o listině konstatoval, že nebyla napsána v době, kdy je datována. Žalobci odmítli, že by šlo o falzum.
Mezi MPM-Quality a Elton hodinářskou běží u různých soudů a institucí přes 20 různých řízení. Obě firmy své hodinky logem Prim označují a prodávají. Elton hodinářská je pokračovatelkou více než šedesátileté výroby hodinek v Novém Městě. Společnost MPM-Quality vznikla v roce 1993 a své hodinky Prim uvedla na trh v roce 2001.
Problémy kolem známky Prim mají původ v době privatizace v 90. letech, kdy byly ochranné známky Prim v držení podniku Chronotechna. Právní nástupce Chronotechny, společnost Eutech, pak v roce 2001 ochrannou známku prodala firmě MPM-Quality. Následně začala série žalob a sporů.