Síť opravářů, zelené Brno i bylinné čaje. Ekosoutěž E.ON Energy Globe zná své vítěze

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 27. 10. 2020 15:12
Dvanáctý ročník ekologické soutěže E.ON Energy Globe zná své vítěze. Letos odborná porota ocenila projekty v celkem šesti kategoriích - Firma, Obec, Produkt, Stavba, Vzdělávání a Čistý vzduch. Podívejte se na profily výherců, z nichž jeden - obec Hostětín - se stal i absolutním vítězem, a připomeňte si i ostatní finalisty. Kromě Hostětína je mezi oceněnými například projekt zelených střech v Brně.

Finálovou dvanáctku z celkem 302 přihlášených projektů vybírala odborná porota. O výhercích ve všech kategoriích i absolutním vítězi pak rozhodovala veřejnost svým hlasováním, minulý rok některé vítěze volili porotci. Zájemci se do hlasování mohli zapojit do konce září na stránkách www.energyglobe.cz. Vyhlášení vítězů proběhlo v sobotu 24. října na obrazovkách České televize. Tento rok mohli lidé vybírat svého favorita také u speciálního ocenění Čistý vzduch. 

Cílem soutěže, kterou pořádá společnost E.ON, je ocenit projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energie. Snahou je zviditelnit takové projekty, které si zaslouží publicitu za svůj inovativní přístup k úsporám energií a ochraně životního prostředí. 

"Udržitelnost a ekologie se stávají důležitým tématem pro stále více lidí. Klimatická změna má setrvačnost. To, co změníme teď, se projeví až zhruba za dvacet let. Proto vítám jakékoli chytré ekologické projekty a inovace, s nimiž můžeme začít ihned. Protože i malé projekty nebo jednotlivci můžou dokázat velké věci," uvedl Martin Záklasník, generální ředitel E.ON v Česku.

Online kurz Klimatická změna od neziskové organizace Člověk v tísni
Online kurz Klimatická změna od neziskové organizace Člověk v tísni | Foto: E.ON

Kategorie Vzdělávání

Online kurz Klimatická změna

Předkladatel: Člověk v tísni - vzdělávací program Varianty

Tento projekt ve své kategorii letos zvítězil.

První online kurz o klimatické změně z dílny Člověka v tísni je určen jak pro pedagogy, tak pro každého zájemce s přístupem k internetu. Přináší tudíž jedinečnou možnost proniknout do tématu samostatně a bez potřeby lektora. Kurz se skládá z celkem osmi samostatných kapitol, v nichž je možné se seznámit s různými úhly pohledu na projevy klimatické změny.

Člověk v tísni kurz vytvořil primárně pro učitele druhého stupně základních škol a pro učitele středních škol, kteří z něj mohou čerpat také inspiraci a obsah pro samotnou výuku. Součástí kurzu jsou totiž i interaktivní a testové části, díky nimž je možné složité téma klimatické změny předat žákům srozumitelnou a atraktivní formou.

V čem je projekt výjimečný?

  • Téma klimatické změny je zkoumáno jak z přírodovědného hlediska, tak ze společenského a psychologického.
  • Přístupná a přehledná podoba kurzu, která zahrnuje interaktivní části a testy pro praktické využití.
  • Vhodné pro učitele i všechny zájemce o informace k tématu klimatické změny.
  • Do kurzu se od jeho spuštění v lednu 2020 zapsalo již 1448 účastníků.
 

Právě se děje

Další zprávy