reklama
 
 

Chorvatsko zvyšuje turistickou daň o čtvrtinu, ubytování zdraží

3. 8. 2018 9:05
Ministr cestovního ruchu Gari Capelli říká, že i přes nárůst o čtvrtinu bude daň v evropském srovnání relativně nízká.

Záhřeb - Chorvatsko v příštím roce zvýší v hlavní sezoně turistickou daň na deset kun (35 korun) za noc z nynější osmi kun. Uvedla to chorvatská zpravodajská agentura Hina. Zvýšení se dotkne všech ubytovacích zařízení vyjma kempů, kde zůstane daň osm kun.

Ministr cestovního ruchu Gari Capelli upozornil, že i přes nárůst o čtvrtinu bude daň v evropském srovnání relativně nízká. V přepočtu na eura bude činit 1,35 eura. Ve Španělsku se pohybuje v rozmezí 0,45 až 2,50 eura a v Itálii mezi 0,2 a sedmi eury, napsala agentura APA.

Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany. Loni tam podle Českého statistického úřadu vyrazilo na delší cestu 850 000 lidí, meziročně o tři procenta více.

Podle informací Chorvatského turistického sdružení se loni zhruba 15 procent Čechů ubytovalo v kempech. Pokud by počet turistů v hotelích a privátech zůstal příští rok stejný jako loni, dotklo by se zvýšení daně zhruba 600 tisíců Čechů.

Cestovní ruch se na hrubém domácím produktu (HDP) Chorvatska podílí 18 procenty a přímo či nepřímo zaměstnává zhruba 150 000 lidí. Loni přijelo do země kolem 16,5 milionu zahraničních turistů, o 19 procent více než v roce 2016.

Na tripu. Chorvatsko: Voda v lagunách Ninu je slanější a teplejší než jinde:

Na tripu: Nin, Chorvatsko | Video: Zdeněk Bašus, Lenka Hajdučková |  02:12

autoři: ČTK, Ekonomika | 3. 8. 2018 9:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama