Český telekomunikační úřad nově zveřejňuje výsledky kontrol a výši pokut

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2015 12:18
Přehled ukončených kontrol a pravomocně uložených pokut v oblasti elektronických komunikací dnes zveřejnil Český telekomunikační úřad. Databáze obsahuje více než 4300 záznamů o kontrolách od roku 2012 a má být denně doplňována. „Každý si může před uzavřením smlouvy s operátorem ověřit, jaký vztah má daný operátor k dodržování zákonů a s jakým výsledkem u něho kontroly dopadají a zda se dokáže poučit ze svých chyb,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Součástí záznamu je údaj o místu kontroly, jejím výsledku a případně data o navazujícím řízení o udělení pokuty. Ta jsou přidána teprve ve chvíli, kdy je řízení o udělení pokuty pravomocně skončeno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy