Český telekomunikační úřad nově zveřejňuje výsledky kontrol a výši pokut

Ekonomika Ekonomika
5. 10. 2015 12:18
Přehled ukončených kontrol a pravomocně uložených pokut v oblasti elektronických komunikací dnes zveřejnil Český telekomunikační úřad. Databáze obsahuje více než 4300 záznamů o kontrolách od roku 2012 a má být denně doplňována. „Každý si může před uzavřením smlouvy s operátorem ověřit, jaký vztah má daný operátor k dodržování zákonů a s jakým výsledkem u něho kontroly dopadají a zda se dokáže poučit ze svých chyb,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák. Součástí záznamu je údaj o místu kontroly, jejím výsledku a případně data o navazujícím řízení o udělení pokuty. Ta jsou přidána teprve ve chvíli, kdy je řízení o udělení pokuty pravomocně skončeno.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 59 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy