Vydavatel Mf Dnes a iDnes spadl do ztráty 168,5 milionu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
5. 9. 2013 19:28
Ještě o rok dříve vydavatelství vykázalo zisk bezmála 90 milionů korun.
Titulní strana Mladé fronty Dnes ze 14. června 2013.
Titulní strana Mladé fronty Dnes ze 14. června 2013. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mediální společnost Mafra se loni propadla do ztráty 168,5 milionu korun pro předchozím zisku 88,6 milionu korun. Tržby za prodej výrobků a služeb se firmě snížily na 2,59 miliardy z předloňských 2,7 miliardy Kč. Vyplývá to z dokumentů o hospodářském výsledku zveřejněných ve Sbírce listin.

"Společnost Mafra v roce 2012 realizovala výnosy zejména z vydávání deníku Mladá fronta DNES a Lidové noviny, poskytování inzertních služeb (v novinách a na internetu) a tisku pro cizí subjekty," uvedla společnost v účetní závěrce za loňský rok. Zahraniční tržby za prodej vlastních výrobků a služeb činily 18,7 milionu korun.

Mafra zároveň zveřejnila výsledky svých dceřiných společností a firem, v nichž držela více než 20 procent. Mafra Media, která do letošního září prodávala reklamní čas ve vysílání rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM, skončila ve ztrátě 13,6 milionu korun.

Společnost Metro ČR, jež vydávala deník Metro, hospodařila s mírným ziskem 1,4 milionu korun. Obě tyto společnosti zanikly k letošnímu 1. září poté, co Mafra rozhodla o jejich fúzi v souvislosti s převzetím vydavatelské skupiny společností Agrofert Holding Andreje Babiše.

Mafru Babiš získal od německé Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft letos v červnu. Představil ji jako součást chystané mediální divize, do které již dříve patřily regionální týdeník 5plus2 a vydavatelství Ecopress, které na Slovensku vydává deník Hospodárske noviny. Antimonopolní úřad již transakci schválil.

Mafra dále například provozuje internetové portály iDnes.cz a lidovky.cz. Její aktivity zahrnují také virtuálního mobilního operátora Mobil.cz.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy