Vydavatel Mf Dnes a iDnes spadl do ztráty 168,5 milionu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
5. 9. 2013 19:28
Ještě o rok dříve vydavatelství vykázalo zisk bezmála 90 milionů korun.
Titulní strana Mladé fronty Dnes ze 14. června 2013.
Titulní strana Mladé fronty Dnes ze 14. června 2013. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mediální společnost Mafra se loni propadla do ztráty 168,5 milionu korun pro předchozím zisku 88,6 milionu korun. Tržby za prodej výrobků a služeb se firmě snížily na 2,59 miliardy z předloňských 2,7 miliardy Kč. Vyplývá to z dokumentů o hospodářském výsledku zveřejněných ve Sbírce listin.

"Společnost Mafra v roce 2012 realizovala výnosy zejména z vydávání deníku Mladá fronta DNES a Lidové noviny, poskytování inzertních služeb (v novinách a na internetu) a tisku pro cizí subjekty," uvedla společnost v účetní závěrce za loňský rok. Zahraniční tržby za prodej vlastních výrobků a služeb činily 18,7 milionu korun.

Mafra zároveň zveřejnila výsledky svých dceřiných společností a firem, v nichž držela více než 20 procent. Mafra Media, která do letošního září prodávala reklamní čas ve vysílání rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM, skončila ve ztrátě 13,6 milionu korun.

Společnost Metro ČR, jež vydávala deník Metro, hospodařila s mírným ziskem 1,4 milionu korun. Obě tyto společnosti zanikly k letošnímu 1. září poté, co Mafra rozhodla o jejich fúzi v souvislosti s převzetím vydavatelské skupiny společností Agrofert Holding Andreje Babiše.

Mafru Babiš získal od německé Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft letos v červnu. Představil ji jako součást chystané mediální divize, do které již dříve patřily regionální týdeník 5plus2 a vydavatelství Ecopress, které na Slovensku vydává deník Hospodárske noviny. Antimonopolní úřad již transakci schválil.

Mafra dále například provozuje internetové portály iDnes.cz a lidovky.cz. Její aktivity zahrnují také virtuálního mobilního operátora Mobil.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy