Travel Service předhonil ČSA. Ty přišly o pozici č. 1

Ekonomika Ekonomika
25. 5. 2012 8:49
Flotila Travel Service se letos rozroste o šest strojů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Travel Service

Praha - České aerolinie už nejsou největším tuzemským leteckým dopravcem. Poté, co soukromý dopravce Travel Service podle dnešní Mladé fronty Dnes rozšířil flotilu svých letadel o tři stroje od nedávno zkrachovalých evropských dopravců, České aerolinie přeskočil co do počtu strojů i sedačkové kapacity.

Travel Service, který vlastní Unimex Group Jiřího Šimáně a Jaromíra Šmejkala společně se šéfem aerolinek Romanem Vikem a Icelandair Group, totiž na letní sezonu počítá s využitím celkem 29 letadel. České aerolinie by byly větší pouze v případě, že by se do jejich flotily započítaly i stroje dceřiné společnosti Holidays Czech Airlines.

Letadla od Malévu

Travel Service získá letadla od britské společnosti Astraeus a zkrachovalého maďarského Malévu. První z nich už dokonce létá. Ve všech případech jde o typ Boeing 737-700.

Kromě těchto tří letadel již letos Travel Service získal tři zbrusu nové stroje. Jde o Boeingy 737-800 a všechny již přepravují cestující.

Travel Service provozuje kromě charterových letů i pravidelné linky, převážně do středomořských destinací.

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy