TOP TV od půlnoci zastavila vysílání

hpv
1. 8. 2007 9:05
Od 1. srpna diváci TOP TV na čas nenaladí

Praha - Televizní kanál TOP TV pozastavil od prvního srpna své vysílání. "Důvodem jsou finalizující jednání o prodeji televize novému investorovi," říká Dan Plovajko, mluvčí Holdingu KKCG Investments, pod který televizní kanál patří.

Prodej TOP TV novému vlastníkovi musí schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Kdo by měl být novým vlastníkem televize, zástupci KKCG Investments zatím odmítají zveřejnit.

Držitelem licence televizního kanálu je společnost United Teleskop.

TOP TV byl měla znovu začít vysílat od září. Měla by mít zcela nové vysílací schéma, které připraví nový strategický investor.

Holding KKCG Investments, který je v současnosti majoritním vlastníkem TOP TV, už dříve oznámil, že televizní byznys nechce nadále podporovat a je připraven jej prodat novému investorovi.

Holding patří finančníkovi Karlu Komárkovi. Ten za svůj hlavní byznys považuje podnikání spojené s ropou a zemním plynem. Do jeho impéria však patří i CK Fischer, obchodník s cennými papíry společnost Atlantik IB, různá média nebo firma nabízející privátní leteckou dopravu Grossmann Jetservice.

Více o KKCG:

Spory finančníků o stamiliony přituhují

Komárek posiluje impérium. Koupil podíl ve Vítkovicích

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Biden schválil nejrozsáhlejší investice do klimatu a zdravotnictví v dějinách USA

Americký prezident Joe Biden v úterý podepsal zákon o rozsáhlých investicích do ochrany klimatu a zdravotnictví. Klimatický balíček pošle 369 miliard dolarů (8,9 bilionu korun) do obnovitelných zdrojů energie a na snížení emisí, podle listu The Guardian představuje dosud nejvýznamnější úsilí USA v boji proti klimatické krizi. Odborníci odhadují, že zákon by mohl do roku 2030 vést ke snížení emisí v USA přibližně o 40 procent ve srovnání s úrovní z roku 2005, píše list. Norma také omezuje ceny některých léků a zavádí minimální daňovou sazbu pro velké společnosti.

Demokraté návrh prezentují jako krok ke snížení inflace. Přijetí zákona je pro Bidenovu administrativu významným úspěchem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zemřel režisér německý Petersen, proslavil ho Nekonečný příběh Dokonalá bouře

Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála německých filmových tvůrců se dokázal prosadit v Hollywoodu. Natočil akční filmy jako Dokonalá bouře (2000) nebo Smrtící epidemie (1995), ale i kultovní a dobrodružný Nekonečný příběh (1984). O jeho úmrtí informovala agentura DPA.

Petersen zemřel v pátek ve svém domě v losangeleské čtvrti Brentwood na rakovinu slinivky, uvádí filmový magazín Deadline.

Rodák z německého Emdenu na pobřeží Severního moře maturoval na prestižním hamburském gymnáziu, později studoval divadelní vědu a nakonec absolvoval berlínskou filmovou a televizní akademii. Začínal jako herec a asistent režie v Hamburku, sám točit začal po škole.

Za kamerou stál při natáčení několika dílů krimiseriálu Místo činu a výrazně na sebe upozornil celovečerní prvotinou Jeden z nás dvou (1974).

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Zimbabwe zemřelo na spalničky 157 lidí, nakažených rychle přibývá

Na spalničky v Zimbabwe zemřelo 157 lidí, přičemž za necelý týden se úmrtnost zdvojnásobila. Úřady viní náboženské sekty, které nevěří v účinnost očkování a jejichž příslušníci své děti nenechávají imunizovat.

Podle agentury Reuters je nejvíc případů v populaci neočkovaných. Celostátně za minulé čtyři dny stoupl počet nakažených z 1036 na 2056, oznámila ministryně informací Monica Mutsvangwaová. Podle ní je nejvíc případů v rodinách příslušníků náboženských sekt, jež nevěří v účinnost očkování.

Ministerstvo zdravotnictví zintenzivnilo očkovací program před zářijovým začátkem školního roku, vláda se snaží komunikovat s místními a náboženskými představiteli a získat pro očkování jejich podporu.

Reuters píše, že spalničky jsou dalším zdrojem zátěže pro zimbabwské zdravotnictví, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem léků a stávkami zdravotníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy