Stížností na nekalé obchodníky s energií letos přibylo

Tereza Holanová Tereza Holanová
4. 10. 2011 13:15
Podomní prodejci nejčastěji poskytovali nepravdivé nebo klamavé údaje
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČEZ

Praha - Počet stížností na nekalé praktiky prodejců a dodavatelů elektřiny a plynu se v letošním roce výrazně zvýšil. Informoval o tom Energetický regulační úřad (ERÚ), na který se zákazníci obracejí.

Zákazníci nebyli spokojení především s praktikami podomních obchodníků, kteří nabízejí smlouvy o dodávkách elektřiny nebo plynu. Tito prodejci často poskytovali nepravdivé nebo klamavé informace o dodávkách energie, ale také o tom, kterého dodavatele zastupují.

Nejčastěji lidé upozorňovali na praktiky skupiny České energetické centrum. ERÚ se proto chystá ověřit, zda podnik dodržuje energetický zákon, který vymezuje pravidla obchodu s elektřinou a plynem, a zákon o ochraně spotřebitele.

Kromě toho ERÚ podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Má se jednat o prodejce, který zfalšoval podpisy zákazníků na smlouvách ve prospěch společnosti České Energetické Centrum, Centropol Energy, České energetické Centrum Jih, X Energie a RSP Energy.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy