Služební cesty se stávají luxusem.Nahrazuje je technika

Od roku 2008 do letošního prvního pololetí se počet služebních cest snížil téměř o polovinu.
Na služební cestu? Jen výjimečně, firmy šetří. Ilustrační foto.
Na služební cestu? Jen výjimečně, firmy šetří. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Nejméně služebních cest od roku 2003. I to je důsledek ekonomické krize v údajích za loňský rok. A letos pokles dál pokračuje.

Loňský rok přitom v porovnání s rokem 2008 přestavoval pětatřicetiprocentní pokles množství služebních cest - Češi jich podle údajů Českého statistického úřadu uskutečnili 2,3 milionu.

U zahraničních cest je pokles ještě vyšší. "Mezi prvním pololetím roku 2008 a 2009 došlo k propadu v počtu pojištěných osob, které služebně odcestovaly do zahraničí, o 40 procent. Mezi prvním pololetím roku 2009 a 2010 došlo k propadu o dalších 11,5 %. Za dva roky se tak počet lidí, kteří se pojišťují při cestě do zahraničí, snížil prakticky na polovinu," uvedl produktový manažer cestovního pojištění ČSOB Pojišťovny Vít Janouch.

Zástupci pojišťoven nepochybují o tom, že se jedná o projev úspor vyvolaných krizí.

Dramatický pokles počtu služebních cest navíc umožňuje i technologie - řadu schůzek lze nahradit uspořádáním videokonference. Potvrzují to rostoucí tržby společností, které zařízení a software pro videokonference prodávají. Tržby za tento druh technologií nejspíš letos přesáhnou 300 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy