Slevové servery se bojí podvodníků, zakládají asociaci

Michal Růžička
17. 2. 2011 12:30
Češi objevili slevy specializovaných serverů. Ale roste i riziko, že se spálí
Slevy na slevových serverech jsou často větší než při výprodejích v klasických obchodech
Slevy na slevových serverech jsou často větší než při výprodejích v klasických obchodech | Foto: Veronika Skálová

Praha - Češi objevili slevy specializovaných internetových serverů. Vedle stále se rozšiřujících nabídek úspěšných společností to znamená i nárůst podvodů.

Proto se skupina majitelů nejznámějších slevových serverů rozhodla založit Asociaci slevových serverů. V minulém týdnu se konala první přípravná schůzka. Asociace by vypracovala mimo jiné etický kodex, jenž by sloužil k lepší orientaci zákazníků. Podle odhadů operuje jen v České republice asi 160 slevových serverů.

"Hlavním impulsem ke vzniku asociace jsou některé negativní jevy z poslední doby, očerňující celý sektor," říká Patr Jarkovský, jednatel společnosti provozující server Hypersleva.cz. "Například krach i-slevy.cz a jejich nezaplacené pohledávky, či stránky nebeslev.cz na Facebooku, které administrátor už dvakrát smazal."

O jak velký byznys jde? Hypersleva.cz, která je dle odhadů čtvrtým největším portálem svého druhu v České republice, nedávno překročila 45 tisíc prodaných zlevněných poukazů na služby. "Průměrná výše slevy je 59,9 procenta," říká Petr Jarkovský, "a to celkově znamená, že jsme našim zákazníkům ušetřili už přes 25 milionů korun. Zatím nejvyšší slevy dosáhl kurs čínštiny, a to 93,3%."

Většinu nákupů na slevových serverech obstarávají v České republice ženy (68 procent oproti 32 procentu mužů), které nakupují různé masáže, kosmetiku a sport.  V posledních měsících se ale slevové servery osvědčily i jako účinné nástroje pro sbírání charitativních příspěvků. Zatímco Slevomat nabízel kolem Vánoc ve spolupráci s darujspravne.cz charitativní poukazy, Hypersleva.cz vybrala desítky tisíc korun při ničivých povodních na Liberecku.

Hypersleva.cz rozvíjí své služby také na Slovensku, což je podle Petra Jarkovského zcela jiný trh. "Na Slovensku jsou lidé zatím opatrní, nedůvěřiví. Občas si koupí levnou službu na zkoušku a pak pozorují, co se bude dít. Zda jim poukaz přijde a zda ho opravdu budou moci vyměnit za danou službu."

O založení Asociace slevových portálů na Slovensku se ale prý zatím neuvažuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 39 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy