Obchod se slevami: Ženy chtějí levně hubnout, muží jíst

ska, jir
4. 1. 2011 8:26
Hromadné nakupování v Česku jen kvete, nejvíc se prodávají slevy na služby
Sleva na hamburger přiláká hlavně muže. Ilustrační foto
Sleva na hamburger přiláká hlavně muže. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Zatímco ženy zajímá, jak vypadat lépe, muže zase, jak potěšit svůj žaludek. Shodují se na tom provozovatelé serverů hromadného nakupování.

"Nakupovat slevy" se Češi učí teprve devět měsíců. Specializovaných portálů, které slevy převážně na služby prodávají, existuje víc než sto. O něco častěji je vyhledávají ženy než muži.

"Mladší generace je zvyklá nakupovat na internetu a naše cílová skupina se pohybuje v rozmezí 18-35 let. Spíše jde o ženy, což je dáno asi tím, že právě ženy více slyší na slovo sleva. Tyto věci je více zajímají, takže si rychleji zvyknou pravidelně kontrolovat nabídky," uvedl Martin Chytil, obchodní ředitel společnosti HyperSleva.

Systém fungování je na všech serverech stejný - sleva, kterou obchodník jejich prostřednictvím na určitou službu nabízí, začne platit až od okamžiku, kdy si ji koupí předem stanovený počet lidí. Ten se obvykle pohybuje v řádu desítek, ale jsou i výjimky.

"Za poslední měsíce se nám nestalo, že by se nabídka neaktivovala, protože nebyl dostatek zájemců. Tento limit se postupně zvyšuje. Například u slevy na erotickou pomůcku We-Vibe se podařilo naplnit i limit 500 zájemců," podotkl Tomáš Bátrla, marketingový manažer serveru Vykupto.cz.

Ženy chtějí hubnout, muži zase jíst

Preference žen a mužů se při nákupech slev viditelně liší. Zatímco ženy se více zajímají a o nabídky, které jim pomohou nějaké to kilo shodit nebo jinak vylepšit svůj vzhled, u mužů vedou jednoznačně slevy v restauracích.

"U mužů jsou oblíbené steaky v restauraci a adrenalinové zážitky, ženy v mladším věku kupují různá aerobní cvičení, kosmetické služby, kadeřnice, manikúry, pedikúry," dodal Chytil.

Drtivá většina portálů nabízí slevy právě na služby, méně často na zboží. Jejich provozovatelé se snaží najíst způsoby, jak vybočit z řady a nenabízet jen další masáž, zážitek nebo slevu na konzumaci půl kila vepřových žebírek.

"Za náš portál mohu říci, že největší úspěch mají originální nabídky. Konkurence na tomto trhu je stále silnější a čím dál víc jde o nápady. U nás byl například velký zájem o kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou nebo o kurz sebeobrany pro ženy," doplnil Karel Pospíšilík, jednatel serveru Slevoteka.cz, který patří k mladším přírůstkům na trhu. Aby vybočil z řady, snaží se zaměřovat zejména na nabídky víkendových pobytů.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy