Pegas Nonwovens vyplatí dividendy: 0,9 euro na akcii

Ekonomika Ekonomika
27. 8. 2009 9:57
Skupině klesl čistý zisk i tržby
Foto: Aktuálně.cz

Znojmo - Skupina Pegas Nonwovens, jejíž akcie se obchodují na pražské a varšavské burze, snížila v prvním pololetí čistý zisk na 16 milionů eur (zhruba 408 milionů korun). Meziročně je to o 31 procent méně.

Tržby klesly meziročně o 16,1 procenta na 63,2 milionu eur. Zisk před odpisy, úroky a zdaněním (EBITDA) meziročně vzrostl o 8,2 procenta na 22.4 milionu eur.

Na dividendy letos firma vyčlení přibližně 8,3 milionu eur (211 milionů korun), na jednu akcii tak připadne 0,9 euro. Podmínky výplaty zveřejní firma v září.

„Dosažené výsledky považujeme za velmi dobré," říká generální ředitel společnosti František Řezáč. Hospodaření bylo podle něj zejména v prvním čtvrtletí pozitivně ovlivněno třemi faktory - rychlým prodejem skladových zásob z konce minulého roku, nízkými cenami vstupních materiálů polymerů a současně zachováním odbytových cen na úrovni čtvrtého čtvrtletí roku 2008. Za úspěch rovněž považuje razantní pokles externího dluhu. "Optimisticky vidíme také výhled prodeje po zbývající část roku," dodává Řezáč.

Pegas Nonwovens je druhým největším producentem netkaných textilií v Evropě. Určeny jsou pro hygienické potřeby, průmysl, stavebnictví, zemědělství a další specializované sektory. Jedním z největších akcionářů firmy se v první polovině srpna stala s podílem 5,7 procenta investiční skupina Wood & Company.

V provozních společnostech ve Znojmě a Bučovicích firma zaměstnává 380 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy