Obchod za miliardy je hotový, PPF a J&T se spojují

Tomáš Fránek
16. 2. 2009 15:30
PPF a J podepsaly dohodu o společném podniku
Foto: PPF

Brno - Spojení dvou silných finančních skupin v době hospodářské krize je skutečností. Společnost PPF miliardáře Petra Kellnera a česko-slovenská investiční skupina J&T podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku působícího v energetice a průmyslu.

Podle tiskové zprávy vzniká holding kombinací vkladu a prodeje energetických a průmyslových aktivit ze skupiny J&T a skupina PPF v něm získá podíl ve výši 40 procent za šest miliard korun. Dalších 40 procent je v držení společnosti J&T a 20 procent vlastní Daniel Křetínský, který bude v nově vytvořeném holdingu odpovídat za manažerskou správu.

Vznikající holding zahrnuje více než 20 podniků, které působí v oblasti výroby elektřiny a tepla, obchodu s elektřinou, výroby energetických kotlů a turbín, energetických montáží. J&T vloží do společného podniku vloží své nejcennější společnosti jako Pražskou energetiku ČKD Blansko nebo výrobce autobusů SOR Libchavy.

"Holding vytvářený se skupinou J&T a Danielem Křetínským má značný růstový potenciál. Naše investice do něj je jednou z forem, kterými chce PPF participovat na příležitostech, jež nabízí současná tržní situace," uvedl akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc.

Dodal, že investiční záběr holdingu se nebude omezovat jen na český a slovenský trh, ale také na země střední a východní Evropy, Rusko a země Společenství nezávislých států.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy