Investor pro Fortunu Loterie bude znám do měsíce

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
24. 4. 2013 17:15
Fortuna Loterie prakticky vzdala svůj marný konkurenční boj se Sazkou
Foto: Fortuna

Praha - Fortuna Loterie prakticky vzdala svůj marný konkurenční boj se Sazkou. V číselných hrách se podíl Fortuny už několik měsíců pohybuje kolem pouhých dvou procent, to je jen o málo víc, než drží třetí konkurent, Tipsport.

Jak ale uvedl ve svém aktuálním vydání deník Insider, blíží se kapitálový vstup strategického partnera.

"Jednáme nyní už jen s jedním investorem. Bližší informace o jeho vstupu budeme schopni poskytnout během následujícího měsíce," řekl deníku Insider generální ředitel skupiny Radim Haluza, podle něhož se vyjednávací proces pohnul v posledních týdnech.

Jako příští spolumajitel Fortuny Loterie se zmiňuje italská skupina Lottomatica nebo pravděpodobnější řecký Intralot.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Které další firmy mají o spojení s Fortunou zájem a jak přesně si stojí společnost Fortuna Loterie?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát politička SPD Bärbel Basová

Předsedkyní německého Spolkového sněmu se má stát 53letá politička sociální demokracie (SPD) Bärbel Basová. Vyplývá to z informací, které má k dispozici agentura DPA. Ustavující schůze Spolkového sněmu v novém složení, které určily volby 26. září, bude v úterý.

Basovou do vysoké ústavní funkce navrhne vedení parlamentní frakce SPD. Basová je poslankyní od roku 2009 a v současnosti je místopředsedkyní parlamentní frakce SPD. V čele Spolkového sněmu by vystřídala Wolfganga Schäubleho z Křesťanskodemokratické strany (CDU), která si po volební porážce na předsednické křeslo nemůže činit nárok.

Úřad šéfa Spolkového sněmu je protokolárně druhý nejvyšší ve Spolkové republice Německo, hned po spolkovém prezidentovi. Tradičně náleží nejsilnější frakci v parlamentní komoře. SPD zvítězila ve volbách do Spolkového sněmu díky zisku 25,7 procenta hlasů. V minulých dnech často zaznívaly požadavky, aby v čele sněmu stanula žena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy