Fortuna zvýšila zisk o čtvrtinu, lidé u ní prosázeli víc

ČTK ČTK
6. 3. 2014 8:51
Čistý zisk Fortuny loni stoupl na 426 milionů korun, nejrychleji se rozvíjelo sázení přes internet, které vyrostlo o 300 procent.
Marek Jarolím (Slavia Praha)
Marek Jarolím (Slavia Praha) | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group loni stoupl čistý zisk o 26,4 procenta na 15,6 milionu eur (zhruba 426 milionů Kč). Celková výše přijatých sázek meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur (15,5 miliardy Kč). Vyplývá to z předběžných neauditovaných výsledků, které dnes Fortuna oznámila.

Zisk před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) se zvýšil o 20,8 procenta na 26,7 milionu eur (asi 730 milionů Kč). Výnosy společnosti pak stouply o 0,8 procenta na 97,1 milionu eur (zhruba 2,6 miliardy korun). Z toho 89,4 milionu představují výnosy z kurzového sázení, zbytek jsou výnosy z loterií.

Nejrychleji se loni rozvíjelo sázení přes internet, počet zákazníků se v tomto segmentu zvýšil o více než 300 procent. Celkem Fortuna v roce 2013 zaznamenala zvýšení počtu registrovaných zákazníků o 26 procent. O více než polovinu přibylo těch, kteří využívají takzvané live sázky, tedy sázení v průběhu sportovních utkání.

Vedení společnosti navrhne výplatu dividendy ve výši 70 až 100 procent konsolidovaného čistého zisku. Návrh bude zveřejněn v následujících týdnech.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy