Evropská komise: Apple prověřuje explozi iPhonu

Tomáš Fránek
18. 8. 2009 16:24
Firma chce získat úplné informace
Oke Okaro představuje, jak budou na iPhone fungovat multimédia.
Oke Okaro představuje, jak budou na iPhone fungovat multimédia. | Foto: Reuters

Brusel - Americká firma Apple podle agentury Reuters prošetřuje zprávy z médií, že jeden či více mobilů iPhone v Evropě explodovaly.

Dnes to potvrdila Evropská komise.

Firma se o těchto případech snaží zjistit více informací a telefony se snaží získat k prozkoumání. Tisková mluvčí komise uvedla, že podle Apple jde spíše o ojedinělé případy než o obecný problém. 

Poraněný mladík

Apple tvrdí, že o zprávách z médií ví. Je mezi nimi i případ teenagera z Francie, který tvrdí, že ho telefon mírně poranil. Jeho iPhone údajně začal syčet a rozpadl se. 

"Zaměstnanci Apple se snaží o těchto incidentech získat více detailních informací a provedou nezbytné testy, aby možné případy ověřili," řekla mluvčí komise. Komise v Unii dohlíží na to, aby spotřební zboží v Unii nebylo nebezpečné. 

Společnost Apple se ke slovům mluvčí Evropské komise nevyjádřila. Tiskový mluvčí Apple Europe ale uvedl, že podnik o zprávách z médií ví a čeká, až se k němu dotyčné telefony od zákazníků dostanou. "Dokud nebudeme mít kompletní detaily, nebudeme už nic dodávat," citovala ho agentura Reuters.

Růžová zadní strana

Média už v červenci uvedla, že se modernizovaný iPhone 3GS přehřívá natolik, že to ohrožuje jeho funkčnost.

"Pocítil jsem, že přístroj je najednou horký. Velmi, velmi horký. Nejen vzadu, ale také po celé délce přední strany," svěřil se jeden z redaktorů časopisu PC World.

Podobné stížnosti na přehřívání nového supermoderního komunikátoru v posledních týdnech zaplavily internetové diskuse. Některá média, jako například francouzský Journal Du Geek, dokonce zveřejnila fotografii, na které bílá zadní strana telefonu horkem zrůžověla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
Další zprávy