Česká televize loni vybrala 5,76 miliardy na poplatcích

ČTK ČTK
20. 3. 2013 15:20
Příjem z koncesionářských poplatků byl o šest milionů nižší, než ČT předpokládala
Foto: Pavel Baroch

Praha - Česká televize loni vybrala na televizních poplatcích 5,76 miliardy korun, což bylo o šest milionů více, než se plánovalo. Na středečním zasedání Rady ČT to uvedl radní Radek Mezuláník. V roce 2011 Česká televize na poplatcích vybrala 5,77 miliardy korun.

Česká televize loni rozeslala více než 340 tisíc upomínek ohledně nezaplacených televizních poplatků. Z celkové dlužné částky 353 milionů korun bylo uhrazeno 141 milionů korun, tedy kolem 40 procent upomínané částky.

Předloni televize upomenula 283 tisíc dlužníků, kteří dlužili celkem 316 milionů korun. Úspěšnost vymáhání poplatků v roce 2011 činila 42 procent.

Podle návrhu rozpočtu na rok 2012 plánovala televize čerpat z fondu televizních poplatků 6,2 miliardy korun. V návrhu rozpočtu na loňský rok veřejnoprávní televize uvedla, že plánuje hospodařit s vyrovnaným rozpočtem 6,97 miliardy korun. Výše televizního poplatku se posledních pět let drží na 135 korunách měsíčně.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy