Brusel chce nabídnout stejné telefonní číslo v celé EU

ČTK ČTK
6. 12. 2010 13:53
Komisařka Kroseová si myslí, že tento nápad posílí jednotu evropského trhu

Brusel - Podnikatelé by v budoucnu mohli mít jednotné číslo v celé Evropské unii, na které by jim mohli volat jejich zákazníci. S tímto nápadem přišla Evropská komise, která o tom začíná jednat se všemi možnými partnery od obchodníků po úřady a spotřebitelská hnutí.

Brusel věří, že by zavedení možnosti jednotného čísla pro firmy v celé EU posílilo jednotný unijní trh. "Dnes firmy musí mít různá telefonní čísla v každém členském státě, na která jim mohou zákazníci volat," podotkla eurokomisařka Neelie Kroseová o zákaznických linkách podniků, které jsou často bezplatné.

"Kvůli tomu je těžké rozvíjet celoevropské služby pro zákazníky. Vyzývám všechny zainteresované strany, aby pomohly vytvořit politiku, která by odrážela potřeby byznysu a zajistila větší výhody pro spotřebitele," dodala v prohlášení.

Konzultace potrvají do konce února příštího roku. Brusel následně připomínky zpracuje a přijde případně s návrhy konkrétních opatření, jak jednotné číslo pro firmy v EU prosadit a zavést.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy