Britové nesmí napodobovat parfémy L'Oréal

Ekonomika Ekonomika
19. 6. 2009 12:40
Napodobování obalů a flakónů je podle Soudního dvoru protiprávní
Představení nového parfému Lancome - Andrea Kalivodová
Představení nového parfému Lancome - Andrea Kalivodová | Foto: Bleskově, Roman Souček

Londýn - Společnost Malaika nesmí v Británii napodobovat krabičky a flakóny, které jsou podobné balení parfémů od společnosti L'Oréal. Rozhodl o tom evropský Soudní dvůr, který toto jednání považuje za protiprávní.

Společnosti Malaika a Starion prodávají ve Velké Británii napodobeniny parfémů L'Oréal, které vyrábí Bellure.

"Flakóny a krabičky, v nichž se tyto napodobeniny uvádějí na trh, jsou celkově podobné balením používaným společností L'Oréal, která jsou chráněna slovními a obrazovými ochrannými známkami," uvádí se ve zprávě. "Navíc byla takováto podobnost zvolena úmyslně s cílem vytvořit v mysli veřejnosti příslušnou asociaci, a tím usnadnit prodej zmíněných výrobků."

Obviněné společnosti kromě toho zasílají maloobchodníkům srovnávací seznamy, ve kterých uvádějí slovní ochrannou známku luxusního parfému, jehož napodobeninou je jimi prodávaný parfém.

Soudní dvůr dal nakonec za pravdu firmě L'Oréal. "Prospěch, jehož inzerent dosáhl díky takovéto protiprávní srovnávací reklamě, musí být považován za 'získaný protiprávně' z dobré pověsti spojované s danou ochrannou známkou, což zároveň odporuje požadavkům stanoveným směrnicí o klamavé a srovnávací reklamě," dodává zpráva.

Společnosti L'Oréal SA, Lancôme parfums et beauté a Laboratoire Garnier jsou členy skupiny L'Oréal, která luxusní parfémy vyrábí a prodává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy