Vypadá váš byt nudně? Zkuste samolepky na stěny

Andrea Berniová
3. 1. 2013 13:07
Pokud přemýšlíte o tom, jak oživit interiér, mohly by být právě samolepky tou správnou volbou. Zkuste také malby
Zkuste samolepky či tapety
Zkuste samolepky či tapety | Foto: Tapety Flügger

Máte pocit, že místnosti ve vašem bytě či domě vypadají nudně? Interiér můžete oživit různě: novým nábytkem, dekoracemi, anebo vhodně vybraným bytovým textilem. Zkuste se ale zaměřit také na stěny. Neměli byste vymalovat nebo jinak ozvláštnit právě zdi místností?

Samolepky dokážou s interiérem divy

Oblíbenou dekorací, kterou můžete oživit stěny či nábytek, jsou speciální samolepky. Seženete je ve větším papírnictví, ale především v hobby marketech. Samolepku stačí sundat z archu a opatrně nalepit na zeď nebo třeba na dveře vestavěné skříně. Samolepku je potřeba ještě uhladit, aby se pod ní nevytvořily nevzhledné vzduchové bublinky.

Můžete vybírat z různých velikostí, tvarů, stylů i barev samolepek. Chcete romantické růžičky, orientální vzor, nebo raději strohé geometrické tvary? Je to na vás. Řiďte se vlastní fantazií a tím, co se vám líbí. Jen při vybírání samolepky myslete na to, zda se do vašeho interiéru bude barevně a stylově hodit, nebo jestli není příliš velká a máte ji kam nalepit.

Ozdobte stěnu vlastními malbami

Pokud se vám samolepky nelíbí, nebo se vám zdají příliš okoukané a jejich výběr úzký, můžete to vyřešit jinak. Co třeba si květiny či ornamenty na stěnu rovnou namalovat? Vytvořte si šablonu, kupte malé balení barvy a také štětec a můžete se do toho pustit. Vytvoříte tak dekoraci, kterou doma nikdo nemá.

Pokud chcete rozveselit dětský pokoj vašich ratolestí, můžete se poohlédnout po samolepkách s dětskými motivy. Když se vám ani vašim dětem žádné nezalíbí, opět můžete sáhnout po barvách a šablonách. A co třeba nechat to na dětech? Mohly by si pokojíček vyzdobit samy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy