Nábytek z dřevěného masivu je kvalitní a dlouho vydrží

Andrea Berniová
7. 11. 2012 8:41
Pokud chcete opravdu odolný nábytek, je pro vás ten z dřevěného masivu správnou volbou
Dřevěný nábytek je odolný
Dřevěný nábytek je odolný | Foto: Isifa/Thinkstock

Pokud nově zařizujete interiér, určitě přemýšlíte třeba o tom, jakou by měl mít podlahu, anebo jak vymalovat stěny. A co nábytek? Už jste o něm uvažovali?

Jestli sháníte odolný nábytek, který toho vydrží opravdu hodně a navíc ještě dobře vypadá, zvolte ten z dřevěného masivu. Za kvalitní dřevěný nábytek si ovšem připlatíte - bude pravděpodobně dražší než ten z lamina. Kvalita a životnost je ale nesrovnatelná, nábytek z dřevěného masivu vydrží opravdu dlouho. Do kvalitního vybavení domácnosti se vyplatí investovat.

Nábytek ze dřeva je originální

Už sama struktura dřeva každý kus nábytku zdobí. Navíc právě díky nepravidelnostem ve vzhledu dřeva je každý kus nábytku originál. Můžete si tak být jistí, že nikdo nemá doma úplně stejnou židli, stůl, skříňku či postel.

Nábytek z dřevěného masivu se vám bude zamlouvat, obzvlášť pokud máte rádi přírodní materiály a chcete podle toho zařídit interiér. Jen pozor na kombinování různých typů dřeva v jedné místnosti. Pokud je dřevěná i podlaha, musí ladit s barvou a typem dřeva nábytku. Stejné je to s dveřmi či dřevěnými nášlapy schodiště. Může být těžší dřevěné prvky správně zkombinovat, výsledek ale stojí za to.

Tento typ nábytku se hodí obzvlášť do interiérů zařízených v přírodním stylu, ale i na chaty a chalupy. Dřevěný nábytek pravidelně kontrolujte - může ho totiž napadnout červotoč. Proto pátrejte po malých chodbičkách ve dřevě. Jestli se z vašeho nábytku navíc sype jemný prášek, máte co dočinění s tímto škůdcem. Když se proti němu nezasáhne včas, dokáže dřevěné vybavení interiéru zcela zničit.

 

Právě se děje

před 54 minutami

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy