Parní pračka efektivněji odstraňuje skvrny a také pachy

Andrea Berniová
1. 6. 2012 7:29
Díky páře se prací prostředek lépe dostane ke skvrnám
Parní pračka zbaví vaše prádlo skvrn lépe
Parní pračka zbaví vaše prádlo skvrn lépe | Foto: Aktuálně.cz

Přemýšlíte o koupi nové pračky? Zkuste tu, která se o čistotu vašeho prádla postará díky páře. Ta nabízí velmi účinné čistící schopnosti. Parní pračka využívá sílu páry, která dokáže odstranit skvrny a také zbavit vaše oblečení i odolných pachů - například z cigaret.

Parní pračka je k prádlu šetrnější než klasická. Můžete bez obav prát i jemnou látku, kterou se jinak do pračky bojíte dát. Pára působí antibakteriálně a také zesiluje účinek praní tím, že pracímu prostředku umožní dostat se lépe ke skvrně. Pára totiž uvolňuje vlákna, stejně tak zvládne odstranit případné zbytky pracího prášku z oblečení. To oceníte, pokud máte alergii nebo citlivou pokožku a také pokud se chcete vyvarovat bílých skvrn na oblečení.

Výhodou je nižší spotřeba vody

Parní pračka také k praní potřebuje vodu v kapalném stavu. Její spotřeba je ale nižší, čímž šetříte náklady, ale i životní prostředí. To i díky páře, která rychleji ohřeje vodu. Pokud si koupíte parní pračku, nemusí to ale znamenat, že od té chvíle už je nutné páru při praní vždy používat. Funkce páry je volitelná - můžete se rozhodnout, zda a jak často ji k praní využijete.

Žehlení bude snazší

Kromě efektivního odstraňování pachů pára také zajistí, aby se oblečení tolik nemačkalo a je k němu šetrnější. Tak proč si neusnadnit žehlení? Můžete využít i programu, který na prádlo pustí pouze páru. To je dobré, pokud prádlo nechcete po jednom dni nošení hned vyprat, ale třeba jen zbavit zápachu. I po večeru stráveném v zakouřeném baru si tak druhý den bez obav můžete znovu vzít své oblíbené tričko.

--------------------------------------------------------------------------------

Výběr pračky nenechávejte náhodě.

 

 

 

Právě se děje

před 20 minutami

EU se neshodla na sankcích za Navalného, šéf unijní diplomacie poletí do Moskvy

Přes naléhání řady států Evropské unie se ministři zahraničí členských zemí neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Unijní státy dnes odsoudily potlačení víkendových demonstrací, během nichž ruské bezpečnostní síly o víkendu zadržely několik tisíc lidí. Protestující požadovali propuštění Navalného, který byl zatčen před týdnem, když se vrátil do Moskvy z léčení v Německu. Tam se zotavoval z otravy, kterou Navalnyj připisuje ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a tajné službě FSB, což Kreml popírá. Den po zadržení na něj soud uvalil třicetidenní vazbu.

Přestože řada zemí od Litvy přes Polsko po Itálii navrhovala potrestat lidi odpovědné za Navalného zatčení a uvěznění, k jednomyslné shodě ministři nedospěli. Podporu neměla od řady zemí, mimo jiné Německa či Lucemburska.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku plánuje kvůli dopadům pandemie zrušit 260 pracovních míst

Provozovatel největších lyžařských středisek a dalších služeb pro turisty na Slovensku, společnost Tatry mountain resorts (TMR), hodlá zrušit 260 pracovních míst. V oznámení firma tento krok zdůvodnila uzavřením provozů a složitou situací v cestovním ruchu v souvislosti s koronavirovou krizí. Společnost podniká i v České republice, Polsku a Rakousku a po ohlášeném hromadném propouštění bude na Slovensku zaměstnávat celkem 1100 lidí, z toho většinu ve svých slovenských provozech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy