Linoleum stále nevyšlo z módy. Jaké má výhody?

Andrea Berniová
1. 11. 2012 7:00
Pokud vybíráte novou podlahu, možná jste o linoleu ani nepřemýšleli. Zjistěte, co nabízí

Vybíráte novou podlahu? O které uvažujete? Bude dřevěná, laminátová, nebo vám bude více vyhovovat koberec či dlažba? A co třeba linoleum? Možná v něm vidíte jen nevkusnou podlahovou krytinu typickou pro minulou éru. Linoleum ale dnes vypadá úplně jinak. Nabízí pestrou škálu vzorů a barev.

Výhodou je i dobrá izolace

Velkou výhodou linolea je jeho odolnost. Také se snadno udržuje - je omyvatelné. Hodí se tedy obzvlášť do kuchyně, kde se přece jen občas něco vysype, anebo ukápne. Na rozdíl od koberce je vhodné do interiéru, kde se pohybují alergici. Další výhodou je jeho dobrá tepelná i akustická izolace. Pokud tedy bydlíte třeba v rodinném domě a nechcete, aby do přízemí byl slyšet každý krok z podkroví, umístěte tam linoleum.

Z bohaté nabídky dekorů a barev si určitě vyberete. Věděli jste, že linoleum může připomínat dřevěnou podlahu? Linoleum lze položit snadno a rychle a kromě dekoru a barvy si můžete sami zvolit i tvrdost a tloušťku linolea.

Co je to marmoleum?

Zvláštním druhem linolea je tak zvané marmoleum. Pokud máte rádi přírodní a ekologické materiály, marmoleum se vám určitě bude líbit. Je totiž vyrobeno pouze z přírodních a biologicky odbouratelných materiálů (lněný olej, dřevitá nebo korková moučka, vápenec, pryskyřice, juta a přírodní pigmenty).

Marmoleum neobsahuje žádné chemické produkty, proto určitě nebude dělat problémy alergikům. Výhodou je také jeho odolnost. Můžete vybírat z různých barev a poskládat si tak třeba pestrou mozaiku. Interiér bude hned vypadat veseleji. Chtěli byste antistatické marmoleum, anebo raději to, které výborně akusticky izoluje? Je to na vás.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy