Koberec vybírejte i podle celkového zařízení interiéru

Andrea Berniová
13. 7. 2012 10:45
Pokud chcete podlahu, která nestudí a dobře izoluje, zvolte koberec

Jak má vypadat vaše podlaha? Chcete dlažbu, nebo dřevěnou podlahu? Marmoleum, nebo dokonce koženou podlahu? A co třeba koberec? Možná vám nepřipadá jako nejlepší řešení. Dnes jsou moderní jiné typy podlah. Přesto ale na koberec nezapomínejte. Může být vhodnou podlahovou krytinou právě pro vás.

Jaké výhody nabízí? Především velmi dobře akusticky izoluje a také nestudí, jako tomu může být třeba u dlažby. To oceníte obzvlášť v zimě, kdy chození po dlažbě není zrovna příjemné (pokud tedy nemáte podlahové vytápění).

Na kobercích se nechoulí prach. Přesto nejde o příliš vhodné řešení pro alergiky. Prach se totiž v koberci drží a vysáváním se nemusí odstranit úplně. Na to je potřeba myslet, když se rozhodujete pro toto řešení.

Čím střízlivější, tím lepší

Při vybírání barvy a vzoru koberce se držte spíše při zemi. Obzvlášť pokud ještě přesně nevíte, jaké budete pořizovat doplňky. Příliš pestrý koberec s divokými vzory si žádá, aby byl zbytek zařízení interiéru velmi střízlivý. K pestrému koberci se nemusí hodit tapety, které zdobí vaše stěny, závěsy nebo potah sedací soupravy. Je proto lepší přemýšlet dopředu. Abyste nakonec nezjistili, že se k novému koberci nehodí skoro nic.

Podlaha je základem interiéru a také velkou investicí. Informujte se u prodejce, pro jaký typ zátěže a do jakých místností je vámi vybraný koberec vhodné umístit.

Kusové koberce vypadají dobře

Pokud přemýšlíte, jak vyřešit předěly mezi jednotlivými místnostmi (a tedy různými typy koberců), můžete zkusit položit jeden typ koberce do všech místností.

Pokud tedy najdete takový, který bude korespondovat se zařízením každé z nich. Oblibu si získávají také kusové koberce, tedy ty, které zakryjí jen část podlahy. Často dokážou vhodně oživit interiér.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy