Jak zařídit studentský pokoj a co v něm nesmí chybět

Andrea Berniová
1. 5. 2013 11:00
Existuje několik věcí, bez kterých se student ve svém pokoji neobejde
Jak zařídit studentský pokoj?
Jak zařídit studentský pokoj? | Foto: Isifa / Thinkstock

Děti rostou a jejich pokoj by se měl měnit s nimi. Když se z žáka základní školy pomalu stává student, je vhodné přemýšlet o přizpůsobení původního dětského pokoje jeho novým potřebám. Jak to udělat?

Nejlepší je zeptat se nejprve ratolesti, jak si svůj pokoj představuje, jaké barvy a vybavení by měl mít. Pokud nejde a přehnaná přání, pokuste se vyhovět.

Chce to větší skříň a také zrcadlo

Na střední škole (ale někdy i dříve) se dívky i chlapci začnou více starat o svůj zevnějšek. Budou tedy pravděpodobně potřebovat větší skříň, kam naskládají oblečení, které si chtějí také sami vybrat.

Do dívčího pokoje se určitě bude hodit velké zrcadlo, které se dá přilepit na stěnu či na dveře vestavěné skříně.

Přibude učebnic i knih

Se střední školou přibude více studijních povinností, ve studentském pokoji by tedy mělo být dost místa na učebnice, sešity, ale i knihy.

Středoškolákovi také začne být brzy malá židle, kterou dříve používal u psacího stolu. Možná i stůl bude potřebovat vyšší a větší.

Pokud má starý stůl nastavitelnou výšku desky, nejspíš ještě chvíli postačí. Jestli v pokoji studenta zatím není samostatný počítačový stolek, možná bude vhodné pořídit i ten. Tak bude na psacím stole více místa.

Tapeta pokoj ozvláštní

Úložné prostory by měly být uzavíratelné. Studenti totiž často pořádku příliš neholdují a se zavřenými skříněmi bude pokoj alespoň vypadat uklizeně.

Pokud je pokoj prostorný, je možné vybavit ho třeba ještě menší pohovkou. Na stěně studentského pokoje by se moha dobře vyjímat i výraznější tapeta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy