Víte, jak by měl vypadat dětský pokoj školáka?

Andrea Berniová
14. 11. 2012 12:17
Do pokoje malého žáka se musí vejít psací stůl a židle, ale i knihovnička a hračky

Máte doma školáka? A víte, jak by správně měl vypadat jeho dětský pokoj? Měl by být vhodný pro učení a psaní úkolů, ale i pro hraní. Počítejte také s tím, že ve škole si vaše ratolest začne hledat kamarády, které čas od času přivede domů a možná u vás i přespí.

Psací stůl je základ

Žádný školák se neobejde bez psacího stolu. Vyberte dostatečně velký a bytelný stůl, aby dítě při psaní mělo dost místa i oporu. Viklající se stůl může být velkým problémem obzvlášť v prvních letech základní školy, kdy se dbá na úhledné a správné psaní. Nenechávejte své dítě psát úkoly u jídelního stolu.

Pravděpodobně tam nebude mít dostatek klidu ani židli určenou k dlouhému sezení. Na stůl navíc vždy něco ukápne a za mastný flek na sešitě se u vyučujících asi nesetká s velkým nadšením.

Pořiďte dítěti i správnou židli

Důležitá je také správná židle. Měla by být otáčecí, aby se na ní dítě mohlo snadno pohybovat, a také ať má kolečka - snáze se pak odsouvá od stolu. Někdy bude dítě na židli sedět celé hodiny, proto musí být pohodlná, nejlépe vypolstrovaná. Velkou výhodou je, když je židle polohovací a její výška se dá měnit s tím, jak dítě roste. Dejte pozor, aby se vaše ratolest nad úkoly nehrbila.

Zásadní je i správné osvětlení stolu. Praváci by měli mít lampičku vlevo, leváci vpravo - aby si nestínili rukou, kterou píší.

Nezapomeňte školákovi vyčlenit i prostor pro hraní či zábavu. Lepší ale je, když dítě při psaní úkolů na hračky nevidí - pak ho nerozptylují. Nezapomeňte také na knihovničku.

A co když si začne vaše dítě vodit domů kamarády, kteří i vás budou chtít přespat? V tom případě se hodí rozkládací postel, palanda, nebo alespoň pohodlná rozkládací matrace.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak zařídit dětské pokoje?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy