Víte, jak by měl vypadat dětský pokoj školáka?

Andrea Berniová
14. 11. 2012 12:17
Do pokoje malého žáka se musí vejít psací stůl a židle, ale i knihovnička a hračky

Máte doma školáka? A víte, jak by správně měl vypadat jeho dětský pokoj? Měl by být vhodný pro učení a psaní úkolů, ale i pro hraní. Počítejte také s tím, že ve škole si vaše ratolest začne hledat kamarády, které čas od času přivede domů a možná u vás i přespí.

Psací stůl je základ

Žádný školák se neobejde bez psacího stolu. Vyberte dostatečně velký a bytelný stůl, aby dítě při psaní mělo dost místa i oporu. Viklající se stůl může být velkým problémem obzvlášť v prvních letech základní školy, kdy se dbá na úhledné a správné psaní. Nenechávejte své dítě psát úkoly u jídelního stolu.

Pravděpodobně tam nebude mít dostatek klidu ani židli určenou k dlouhému sezení. Na stůl navíc vždy něco ukápne a za mastný flek na sešitě se u vyučujících asi nesetká s velkým nadšením.

Pořiďte dítěti i správnou židli

Důležitá je také správná židle. Měla by být otáčecí, aby se na ní dítě mohlo snadno pohybovat, a také ať má kolečka - snáze se pak odsouvá od stolu. Někdy bude dítě na židli sedět celé hodiny, proto musí být pohodlná, nejlépe vypolstrovaná. Velkou výhodou je, když je židle polohovací a její výška se dá měnit s tím, jak dítě roste. Dejte pozor, aby se vaše ratolest nad úkoly nehrbila.

Zásadní je i správné osvětlení stolu. Praváci by měli mít lampičku vlevo, leváci vpravo - aby si nestínili rukou, kterou píší.

Nezapomeňte školákovi vyčlenit i prostor pro hraní či zábavu. Lepší ale je, když dítě při psaní úkolů na hračky nevidí - pak ho nerozptylují. Nezapomeňte také na knihovničku.

A co když si začne vaše dítě vodit domů kamarády, kteří i vás budou chtít přespat? V tom případě se hodí rozkládací postel, palanda, nebo alespoň pohodlná rozkládací matrace.

--------------------------------------------------------------------------------

Jak zařídit dětské pokoje?

 

Právě se děje

před 38 minutami

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy