Oživte interiér tapetami. Půjdou ale později odstranit?

Andrea Berniová
17. 3. 2013 7:00
Chcete tapety s geometrickými či ornamentálními vzory? Seženete i jednobarevné
Oživte byt tapetami či fototapetami
Oživte byt tapetami či fototapetami | Foto: Tapety Flügger

Přemýšlíte, jak ozvláštnit interiér? Máte mnoho možností. Můžete nakoupit nový, výraznější nábytek, anebo si ho pomocí barev či samolepek upravit sami.

Co třeba nová podlaha? Ta dokáže s interiérem udělat divy, obzvlášť když vyberete výraznou - třeba mozaiku z marmolea. Můžete také nakoupit výrazné doplňky, třeba polštáře na sedačku, anebo vázy či lampy.

Asi největší efekt ale bude mít úprava stěn. Můžete je vymalovat sytými barvami, nebo zkusit tapety.

Obrovské foto přes zeď

Můžete vybírat z mnoha různých vzorů a barev tapet. Seženete tapety s geometrickými i ornamentálními vzory, anebo jednobarevné. Polepte jimi celou stěnu, anebo jen její část. Kvalitní tapety by s léty neměly ztrácet barvu.

Pokud vyberete pestré vzorované tapety, je ale potřeba interiér zařídit spíše střízlivě. Přemíra sytě barevných doplňků by nemusela spolu s výraznými tapetami působit dobře.

Máte malé děti? Pak si raději tapety ještě nepořizujte, nebo zvolte ty omyvatelné.

Už jste slyšeli o fototapetách? Můžete celou stěnu pokrýt obrovskou fotografií moře, lesa či velkoměsta. Podobné fototapety dokážou opticky zvětšit interiér.

Myslete dopředu

Nechcete tapety, protože se bojíte, že jednou strávíte věčnost jejich pracným odstraňováním? U dřívějších slabých tapet se tomu nedalo vyhnout. Dnes ale můžete koupit tapety, které se odstraňují snáze.

Při výběru tapet ve specializovaném obchodě se rovnou zeptejte na metodu jejich odstraňování a vybírejte typ tapet i podle toho.

Kvalitní tapety jso pevné a jejich sundávání není obtížné, protože se tolik netrhají. Stačí je namočit a poté sloupnout ze zdi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy