Jak bude letos vypadat vánoční výzdoba u vás doma?

Andrea Berniová
4. 12. 2012 10:31
Mašličky, zvonky, hvězdičky, jehličí, svíčky, spousta třpytivých dekorací a žároviček. Co z toho budete mít doma?

Obchodní domy jsou ozdobeny vánočními motivy už několik týdnů. Možná se vám všechny ty dekorace už okoukaly a kazí jedinečnost vánoční nálady. Nenechte se ale odradit od výzdoby vlastního domova. Můžete s ní začít později, ať se do Vánoc neokouká. Nakupovat vánoční dekorace ale můžete začít už teď.

Čím byste nejraději vyzdobili interiér? Je jen na vás, jestli použijete jen několik nenápadných ozdob, nebo výrazné dekorace. Pokud se vám ale přehnaná výzdoba příliš nezamlouvá, určitě se do ní nenuťte. Doma se přece musí líbit především vám a vašim blízkým.

Klasikou jsou různé svícny. Nezapomeňte na adventní věnec. Hořící svíčky ale nikdy nenechávejte bez dozoru, obzvlášť pokud máte malé děti.

Čím vyzdobit interiér na Vánoce?

Seženete také různé suché či umělé vazby, napodobeniny stromečků, ozdoby ve tvaru hvězdiček či zvonků. Do vázy umístěte větvičku s jehličím. Můžete ji ozdobit třeba mašličkami. Pokud máte doma schodiště, můžete jeho zábradlí omotat umělou girlandou a na ni pak umístit vánoční osvětlení a mašličky či ozdoby. Fantazii se meze nekladou. Vyberte si z široké nabídky různých dekorací ty, které se vám líbí nejvíce.

A co venkovní výzdoba? Na dveře si můžete pověsit vánoční věnec. Pokud chcete ten ze skutečného jehličí, připravte se na to, že po nějaké době může začít opadávat. Seženete ale i věnec třeba ze šišek nebo z proutí. Zkuste také venkovní vánoční osvětlení. Malé žárovičky, které odolají mrazu i vlhkosti, mohou zajímavě ozdobit váš balkon či štít domu. S venkovním osvětlením ale v tomto případě zacházejte raději střídmě - nekombinujte svítící řetězy různých typů a barev. Výzdoba by pak mohla vypadat kýčovitě.


 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy