Jaké dekorace se do vašeho interiéru nejvíce hodí?

Andrea Berniová
22. 11. 2012 11:30
Zjistěte, zda by se vám líbily barevné svíčky, anebo třeba vázy či obrazy
Dekorace oživí váš interiér, zkuste obrazy a vázy
Dekorace oživí váš interiér, zkuste obrazy a vázy | Foto: www.dulux.cz

Dekorace jsou důležitou součástí každého interiéru. Dnes seženete velké množství doplňků různých typů, mnoha barev a materiálů. Jejich výhodou je, že za relativně málo peněz můžete díky nim interiér oživit. Nebude vypadat obyčejně, dodáte mu na zajímavosti.

Mezi oblíbené dekorace patří svíčky. Můžete vybírat z obrovského množství svíček různých barev, tvarů i vůní. Mají je v hobby marketech, obchodech s nábytkem či doplňky, ale i v jiných obchodních řetězcích. Nabídka je opravdu široká, můžete mít i svíčky s ornamenty. Prodejci nabízejí celou řadu různých kalíšků na svíčky a také klasických svícnů. Z mnoha modelů a barev si určitě vyberete.

Květiny ve váze interiér oživí

Vázy mohou být také zajímavým doplňkem. Vyrábějí se z různých materiálů, v mnoha barvách a tvarech - i těch výstředních. Vyberte si tu, která se k vám hodí nejvíce. Do vázy pak můžete vložit třeba suchou vazbu z květin.

Veseleji ale budou působit čerstvé řezané květiny - třeba růže, chryzantémy či gerbery. Je potřeba květiny průběžně dokupovat a zbavovat se těch zvadlých. Za atmosféru, kterou čerstvé květiny interiéru dodají, to ale určitě stojí.

Zkuste také hodiny či obrazy

Populární dekorací stále jsou také skleněné, ohlazené kamínky různých barev, které můžete třeba nasypat do průhledné vázy, anebo jen tak rozmístit po skříňce. Příkladem dekorace, která je účelná, mohou být nástěnné hodiny. Seženete je v různých barvách a designech.

Nebojte se ani obrazů, plakátů či samolepek na stěny či nábytek. Máte mnoho možností, jak interiér oživit. Někdy ale platí, že méně je více, proto raději nekombinujte příliš mnoho doplňků různých materiálů, barev a stylů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Za použití pyrotechniky na sportovních utkáních bude hrozit pokuta až 100 tisíc korun

Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun. Hrozit jim bude rovněž zákaz vstupu na stadiony. Změny přinese přestupková novela, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Novela má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních i v souvislosti s jejich konáním. Pachatelům bude hrozit zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhlo ministerstvo vnitra nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů. Vztahovat se to má také na drogové přestupky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy