Díky nanonátěru budete doma dýchat čistý vzduch

Andrea Berniová
1. 10. 2012 15:47
Věděli jste, že nátěr může nahradit čističku vzduchu? Neporouchá se a pracuje zdarma

Chystáte se vymalovat interiér? Barvy vybírejte podle typu místnosti a podle zařízení. Do ložnice se hodí studené barvy, třeba modrá nebo zelená. Do obývacího pokoje použijte naopak teplé barvy. V kuchyni vymalujte červeně, v pracovně či dětském pokoji žlutě. Tato barva podporuje soustředění.

Nezapomeňte veškeré vybavení (hlavně nábytek a podlahu) přikrýt, aby ho kapající barva neponičila. Ale co kdyby váš nátěr dokázal pročistit vzduch v místnosti? Zkuste nanonátěr.

Nanonátěr zlikviduje škodliviny ve vzduchu

Tento typ nátěru opravdu přispívá k lepší kvalitě vzduchu u vás doma. Nanonátěr se většinou nanáší stříkáním. Nechte ho aplikovat na strop, jeho nanesení by měli provést odborníci. Díky cirkulaci vzduchu je účinek nátěru největší právě po jeho aplikaci na strop. Není ale problém nanést ho i na stěny.

A jak nátěr funguje? Je aktivován slunečním světlem (tedy ultrafialovým zářením). Dokáže ze vzduchu odstranit všechno, co pro obyvatele místností není příznivé, tedy různé výfukové zplodiny, viry a bakterie, plísně, karcinogenní látky a dokonce i zápachy. Můžete si tak alespoň doma užívat zdravějšího vzduchu s minimálním množstvím škodlivin. To ocení především astmatici a alergici. Ale co když do místností nedopadá dostatek slunečního světla, které má nátěr aktivovat? Pomohou UV lampy.

Díky nanonátěru získáte domácí čističku vzduchu, která ale ke své činnosti nepotřebuje elektrickou energii a neporouchá se. Nátěr bude stále zbavovat vzduch škodlivin - tedy dokud ho mechanicky neodstraníte, třeba seškrábáním.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Čínská CITIC prodala majoritu v mediální firmě Médea zpět Soukupovi

Čínská CITIC prodala prostřednictvím firmy Rainbow Wisdom Investments svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila. Soukup se stal znovu výkonným ředitelem a předsedou představenstva. Médea to uvedla v tiskové zprávě. CITIC získala majoritu v Soukupově firmě loni po navýšení původně třicetiprocentního podílu.

Kupní smlouva byla podepsána v pondělí. Její vypořádání bude dokončeno v následujících dnech, uvedla Médea. Ze společnosti Médea tak dnešním dnem odchází ti členové statutárních a dalších orgánů společnosti a managementu, které nominovala Rainbow Wisdom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy