reklama
 
 

Bohemia Energy převzala dalšího konkurenta. Koupila firmu Europe Easy Energy

20. 11. 2015 11:45
Bohemia Energy nyní čeká na povolení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Cenu transakce společnost nezveřejnila. Podle dat Operátora trhu s elektřinou má Europe Easy Energy v současnosti asi 45 000 zákazníků. Elektřinu od ní bere přes 26 000 a plyn téměř 19 000 odběratelů. Energie firma dodává také necelé tisícovce zákazníků na Slovensku.

Praha - Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v Česku, koupila konkurenční firmu Europe Easy Energy. Informovala o tom dnes mluvčí Bohemia Energy Alžběta Šťastná. Dodala, že Bohemia Energy svůj úmysl převzít společnost Europe Easy Energy oznámila Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a čeká nyní na jeho povolení. Cenu transakce společnost nezveřejnila.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) má Europe Easy Energy v současnosti asi 45 000 zákazníků. Elektřinu od ní bere přes 26 000 a plyn téměř 19 000 odběratelů. Energie firma dodává také necelé tisícovce zákazníků na Slovensku.

"Věříme, že spojení obou firem přispěje ještě k větší spokojenosti zákazníků," řekl dnes jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík s tím, že firma chce v akviziční politice pokračovat i nadále.

Bohemia Energy je podle OTE alternativním dodavatelem s největším počtem odběratelům v Česku. V říjnu od ní bralo 316 700 zákazníků elektřinu a asi 183 000 plyn. Již na začátku června přešlo k Bohemia Energy na základě akvizice asi 13 000 zákazníků energetické části firmy Global Energy.

V letošním prvním pololetí klesly tržby společnosti meziročně o čtyři procenta na 4,5 miliardy korun. Bohemia Energy to odůvodnila nezvykle mírnou zimou a obchodním rozhodnutím firmy nabídnout zákazníkům elektřinu a plyn za ještě výhodnějších cenových podmínek.

Společnost je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, kterou kromě ní tvoří ještě společnosti Comfort Energy a Slovakia Energy, největší alternativní dodavatel energií na Slovensku.

autor: ČTK | 20. 11. 2015 11:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama