Babiš sází na e-shopy. Skupina Hartenberg z jeho fondů koupí Ovečkárnu a Sportobchod

ČTK ČTK
1. 7. 2021 15:22
Holding Hartenberg ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO) získal ve spolupráci se skupinou eRockets většinový podíl v provozovateli internetového obchodu Ovečkárna.cz, který se specializuje na vlněné výrobky. V polovině června skupiny získaly také většinu v e-shopu Sportobchod.cz.
Premiér Andrej Babiš.
Premiér Andrej Babiš. | Foto: ČTK

Podle webu E15.cz, který o transakci informoval, zaplatili Hartenberg a eRockets za získání podílů nižší stovky milionů korun.

Zlínský e-shop Ovečkárna.cz, provozovaný firmou Czech Wool Company, chce peníze získané prodejem většinového podílu použít na expanzi do zahraničí. V současnosti působí kromě Česka na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. "Už příští rok chceme otevřít e-shop v Německu. Bude to první zásadní krok v naší expanzi po Evropě," řekl E15 zakladatel Ovečkárny Martin Bernátek, který nadále zůstává v čele firmy.

Ovečkárna má 40 zaměstnanců a letos očekává obrat kolem 200 milionů korun. Do pěti let chce podle Bernátka obrat navýšit na jednu miliardu.

Fond Hartenberg koupil podíl v Ovečkárně kvůli unikátnosti nabízených výrobků a silnému postavení na trhu v regionu. "Nabídka Ovečkárny navíc splňuje požadavky moderních spotřebitelů, jelikož jde o produkty z přírodních materiálů, které jsou výsledkem lokální, ekologické a udržitelné produkce," řekl serveru E15.cz investiční manažer Hartenberg Capital David Hort.

Sázka na sportovní zboží 

Hartenberg spolu se skupinou eRockets letos v červnu koupil většinový podíl také v e-shopu Sportobchod.cz, zaměřeném na sportovní sortiment. Firma založená v roce 2002 má přes 110 zaměstnanců a zhruba půlmiliardový obrat. Kromě Česka působí její obchod v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku.

Holding Hartenberg spadá pod firmu SynBiol. Její akcie a rovněž akcie společnosti Agrofert vložil premiér Babiš v únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů do svěřenských fondů. Fond investuje mimo jiné do zdravotnického byznysu nákupem klinik asistované reprodukce.

V roce 2018 koupil majoritní podíl v největším středoevropském internetovém prodejci spodního prádla Astratex. Působí rovněž v biotechnologii či potravinářství. Předloni také získal srbské letecké opravny Adria Tehnika a v roce 2020 finančně vstoupil do dvou rezidenčních projektů developerské skupiny JRD v Praze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy