V zákulisí Národního technického muzea

V zákulisí Národního technického muzea
V garážích, kam byla na dobu rekonstrukce hlavní budovy přesunuta restaurátorská dílna, nyní restaurují britský motocykl Grindlay Perles.
Jednalo se o původně sportovní stroj.
Restaurování vyžaduje i spoustu zkušeností.
Stejný stroj v nálezovém stavu.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
28. 11. 2011 16:54

Dopravní halu Národního technického muzea, která je od února znovu otevřená pro návštěvníky, zná skoro každý dospělý muž a většina dětí. Budova na Letné a třeba i nevzhledné garáže v okolí ukrývají řadu dalších pokladů. Aktuálně.cz do některých veřejnosti nepřístupných prostor nahlédlo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Prezident Pavel se přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad

Prezident Petr Pavel se v pondělí přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad. Podle prezidentovy mluvčí Markéty Řehákové by již v pondělí odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky. Prostory určené pro prezidenta, jeho manželku a kancléřku již byly podle mluvčí zkontrolovány a jsou nyní bezpečnostně v pořádku. Výslednou zprávu o kontrole hradní tým teprve dostane.

Prezident Hrzánský palác, který mu po zvolení zapůjčila vláda, využívá od přelomu ledna a února. Zůstal v něm i po své inauguraci, která se konala 9. března. Důvodem byla obava z možných odposlechů na Hradě. Prostory proto nechal bezpečnostně zkontrolovat příslušnými státními institucemi.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá muže, který má u sebe zbraň a asi chce spáchat sebevraždu

Pražská policie pátrá po čtyřiapadesátiletém muži, který odešel z psychiatrické léčebny a zřejmě chce spáchat sebevraždu. Muž má u sebe legálně drženou pušku. Pro okolí ale není nebezpečný.

Muž odešel z léčebny na procházku. "V rámci procházky přišel do místa bydliště, kde zanechal vzkaz, ze kterého vyplynula obava o jeho život," uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Daněk. V bytě si zároveň vyzvednul zbraň a odjel stříbrným vozidlem značky Mercedes Benz B 200 CDI s registrační značkou číslo 3C5 0600.

Hledaný je vysoký 185 centimetrů, má střední postavu, hnědé krátké vlasy a zelené oči. Naposledy na sobě měl modré džíny a tmavé boty. Informace o pohřešovaném muži přijme jakákoli policejní služebna. Svědci mohou volat na tísňovou linku policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Ostravě koalice ztratila většinu, klub ANO opustil zastupitel Pachomov

Ostravská koalice, kterou tvoří ANO se Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Piráty, přišla o většinu v městském zastupitelstvu. Důvodem je pokračující štěpení nejsilnějšího politického klubu a vítěze komunálních voleb, hnutí ANO. V pondělí ho opustil další člen, zastupitel Maxim Pachomov. Plánuje přejít do nově vzniklého klubu primátora Tomáše Macury (dříve ANO), který byl minulý týden vyloučen ze zastupitelského klubu ANO. Koalice tak má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu už jen 27 hlasů. Předsedkyně klubu ANO Hana Tichánková řekla, že po středě začnou jednání o dalším postupu s koaličními partnery i s opozicí.

První místopředseda ANO Karel Havlíček míní, že by bylo logické, aby hnutí jako vítěz voleb bylo nadále ve vedení Ostravy a mělo svého primátora. Současnou prioritou však podle něj není počítat koaliční potenciál, ale jasně ukázat voličům, že pokud dají důvěru lidem z ANO, tak tito politici budou dále jednat v souladu s jejich zájmy.

Klub zastupitelů hnutí ANO minulé úterý vyloučil Macuru a také jeho náměstkyni pro investice Zuzanu Bajgarovou. Oba v prezidentské volbě podpořili Petra Pavla na úkor jejich tehdejšího stranického šéfa Andreje Babiše, poté odešli i z hnutí a následovalo také vyloučení z klubu městských zastupitelů. Klub ANO posléze dobrovolně opustili také náměstkyně pro životní prostředí Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a nyní také Pachomov.

Zdroj: ČTK
Další zprávy