V zákulisí Národního technického muzea

V zákulisí Národního technického muzea
V garážích, kam byla na dobu rekonstrukce hlavní budovy přesunuta restaurátorská dílna, nyní restaurují britský motocykl Grindlay Perles.
Jednalo se o původně sportovní stroj.
Restaurování vyžaduje i spoustu zkušeností.
Stejný stroj v nálezovém stavu.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
28. 11. 2011 16:54

Dopravní halu Národního technického muzea, která je od února znovu otevřená pro návštěvníky, zná skoro každý dospělý muž a většina dětí. Budova na Letné a třeba i nevzhledné garáže v okolí ukrývají řadu dalších pokladů. Aktuálně.cz do některých veřejnosti nepřístupných prostor nahlédlo.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy