Škodovka představí "vytuněné" fabie a octavie RS

Radek Pecák Radek Pecák
9. 5. 2010 7:07
auto
Foto: Aktuálně.cz

Škoda Auto bude mít vlastní zastoupení na tuningovém srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee, které se koná již od 12. do 15. 5. 2010. K vidění zde budou designově upravené modely Fabia RS+ a Octavia RS+ a dva závodní speciály Fabia Super 2000.

Vozy upravovala samotná designérská dílna Škoda Auto. Od sériových aut se liší speciálními optickými pakety a barevnými úpravami s využitím samolepicích folií.

Základem konceptu Fabia RS+ se stal model Fabia RS. „Dvojbarevná kombinace zdůrazňuje jedinečnou architekturu; zelená barva v sobě nese odkaz na úspěchy v rally motorsportu a unikátní propojení s S2000. Šedá reprezentuje sportovní výraz a jednoduchost doplněnou designovými detaily", řekl Jozef Kabaň, vedoucí oddělení designu Škoda Auto.

Fabia RS+ byla připravena speciálně pro sraz u Wörthersee. Zvláštností jsou např. tmavé přední světlomety, které dodávají vozu pronikavý vzhled, stejně jako mřížka chladiče.  Příď i záď dostala černý spoiler a difuzor a kapotu zdobí poprvé viditelné výdechy vzduchu. Interiér nabídne nové materiály v barvách konceptu a doplňují jej sportovní sedadla.

Foto: Aktuálně.cz

„Octavia RS+ má své kořeny v úspěšném sériovém modelu. Cílem konceptu je zdůraznit atraktivitu a individuální charakter modelové řady RS. Dvojbarevné lakování a designové polepy zdůrazňují eleganci, zatímco spoiler kit podtrhuje sportovní ražení vozu. Výrazný vzhled dávají vozu Octavia RS+ černě zbarvené přední světlomety a zadní sdružené svítilny z LED diod či nové materiály a barevnost interiéru", dodal Kabaň.

V roce 2009 se setkání GTI zúčastnilo na 5500 vystavujících a shlédlo jej přes 130.000 návštěvníků. Doprovodný program obsahuje i  atrakce jako např. „tetování" pomocí techniky airbrush, simulaci volného pádu či obří autodráhu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy