Škoda Citigo je neúspornější. Vyhrála Economy Run

Tomáš Rybecký
4. 10. 2012 8:22
Škoda Citigo zvítězila se spotřebou pouze 2,97 l/100 km
Foto: Aktuálně.cz

Tradiční závod Škoda Economy Run 2012 skončil triumfem vozu Citigo 1.0 MPI, jako vozidla s nejnižší spotřebou paliva. Vítězný tým dosáhl průměrné spotřeby paliva pouhých 2,97 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 70,681 g/km. Soutěže Škoda Economy Run se účastní pouze vozidla této značky. Letos se na trasu dlouhou 288,4 km vydalo celkem 48 posádek z České republiky, Slovenska a Ruska.

Místem startu a cíle soutěže byly v roce 2012 Kosmonosy. O technický průběh soutěže Economy Run, o přípravu a kontrolu zúčastněných vozidel, se postaraly Servisní služby Škoda, které poskytly účastníkům potřebné servisní zázemí nejen v areálu servisních služeb, ale také v novém Servisním tréninkovém centru automobilky.

I v roce 2012 se na cestu vydaly téměř všechny současné modely značky. Pro vítěznou Škodu Citigo to byl premiérový ročník.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy