Škoda Citigo je neúspornější. Vyhrála Economy Run

Tomáš Rybecký
4. 10. 2012 8:22
Škoda Citigo zvítězila se spotřebou pouze 2,97 l/100 km
Foto: Aktuálně.cz

Tradiční závod Škoda Economy Run 2012 skončil triumfem vozu Citigo 1.0 MPI, jako vozidla s nejnižší spotřebou paliva. Vítězný tým dosáhl průměrné spotřeby paliva pouhých 2,97 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 70,681 g/km. Soutěže Škoda Economy Run se účastní pouze vozidla této značky. Letos se na trasu dlouhou 288,4 km vydalo celkem 48 posádek z České republiky, Slovenska a Ruska.

Místem startu a cíle soutěže byly v roce 2012 Kosmonosy. O technický průběh soutěže Economy Run, o přípravu a kontrolu zúčastněných vozidel, se postaraly Servisní služby Škoda, které poskytly účastníkům potřebné servisní zázemí nejen v areálu servisních služeb, ale také v novém Servisním tréninkovém centru automobilky.

I v roce 2012 se na cestu vydaly téměř všechny současné modely značky. Pro vítěznou Škodu Citigo to byl premiérový ročník.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Prezident Pavel se přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad

Prezident Petr Pavel se v pondělí přestěhoval z Hrzánského paláce na Pražský hrad. Podle prezidentovy mluvčí Markéty Řehákové by již v pondělí odpoledne měl mít Pavel na Hradě první schůzky. Prostory určené pro prezidenta, jeho manželku a kancléřku již byly podle mluvčí zkontrolovány a jsou nyní bezpečnostně v pořádku. Výslednou zprávu o kontrole hradní tým teprve dostane.

Prezident Hrzánský palác, který mu po zvolení zapůjčila vláda, využívá od přelomu ledna a února. Zůstal v něm i po své inauguraci, která se konala 9. března. Důvodem byla obava z možných odposlechů na Hradě. Prostory proto nechal bezpečnostně zkontrolovat příslušnými státními institucemi.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Policie hledá muže, který má u sebe zbraň a asi chce spáchat sebevraždu

Pražská policie pátrá po čtyřiapadesátiletém muži, který odešel z psychiatrické léčebny a zřejmě chce spáchat sebevraždu. Muž má u sebe legálně drženou pušku. Pro okolí ale není nebezpečný.

Muž odešel z léčebny na procházku. "V rámci procházky přišel do místa bydliště, kde zanechal vzkaz, ze kterého vyplynula obava o jeho život," uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Daněk. V bytě si zároveň vyzvednul zbraň a odjel stříbrným vozidlem značky Mercedes Benz B 200 CDI s registrační značkou číslo 3C5 0600.

Hledaný je vysoký 185 centimetrů, má střední postavu, hnědé krátké vlasy a zelené oči. Naposledy na sobě měl modré džíny a tmavé boty. Informace o pohřešovaném muži přijme jakákoli policejní služebna. Svědci mohou volat na tísňovou linku policie.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

V Ostravě koalice ztratila většinu, klub ANO opustil zastupitel Pachomov

Ostravská koalice, kterou tvoří ANO se Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Piráty, přišla o většinu v městském zastupitelstvu. Důvodem je pokračující štěpení nejsilnějšího politického klubu a vítěze komunálních voleb, hnutí ANO. V pondělí ho opustil další člen, zastupitel Maxim Pachomov. Plánuje přejít do nově vzniklého klubu primátora Tomáše Macury (dříve ANO), který byl minulý týden vyloučen ze zastupitelského klubu ANO. Koalice tak má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu už jen 27 hlasů. Předsedkyně klubu ANO Hana Tichánková řekla, že po středě začnou jednání o dalším postupu s koaličními partnery i s opozicí.

První místopředseda ANO Karel Havlíček míní, že by bylo logické, aby hnutí jako vítěz voleb bylo nadále ve vedení Ostravy a mělo svého primátora. Současnou prioritou však podle něj není počítat koaliční potenciál, ale jasně ukázat voličům, že pokud dají důvěru lidem z ANO, tak tito politici budou dále jednat v souladu s jejich zájmy.

Klub zastupitelů hnutí ANO minulé úterý vyloučil Macuru a také jeho náměstkyni pro investice Zuzanu Bajgarovou. Oba v prezidentské volbě podpořili Petra Pavla na úkor jejich tehdejšího stranického šéfa Andreje Babiše, poté odešli i z hnutí a následovalo také vyloučení z klubu městských zastupitelů. Klub ANO posléze dobrovolně opustili také náměstkyně pro životní prostředí Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a nyní také Pachomov.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Demonstrant, který měl na rukávu symbol ruské Wagnerovy skupiny, půjde k soudu

Obvodní soud pro Prahu 1 bude řešit případ muže, který měl na protivládní demonstraci v polovině března na sobě písmeno Z a logo ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny. V pondělí to uvedla Česká televize, podle které je muž podezřelý z trestného činu popírání, zpochybňování a schvalování genocidia. Státní zástupce Jan Lelek novinářům řekl, že v případu byl podán návrh na potrestání minulý týden.

Podle fotografií z demonstrace měl mladík na zádech batoh opatřený nášivkou s písmenem Z, která se stala symbolem ruského vpádu na Ukrajinu loni v únoru. Na rukávu bundy měl nášivku s logem ruské soukromé Wagnerovy skupiny, která se bojů na Ukrajině účastní.

Policejní prezident Martin Vondrášek v neděli uvedl, že policie v souvislosti s demonstrací zahájila sedm trestních řízení - dvě se týkají projevů při shromáždění, další dvě podezření z útoku na úřední osobu a zbylá tři napadení projíždějícího auta s ukrajinskou poznávací značkou, kde policie řeší možné poškozování cizí věci, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Netanjahu vyzval demonstranty v Jeruzalémě, aby se zdrželi násilí

Před sídlem izraelského parlamentu v Jeruzalémě protestují proti soudní reformě už tisíce lidí. Zablokované jsou všechny silnice, které ke Knesetu vedou, píše zpravodajský list Haarec. Kvůli obavám ze střetů mezi demonstranty a krajní pravicí byla na místě posílena policejní přítomnost. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na Twitteru vyzval odpůrce i zastánce reformy, aby se na protestu zdrželi násilí.

Tisíce demonstrantů protestují také před Ben Gurionovou univerzitou v Beerševě. Další lidé znovu vyšli s izraelskými vlajkami do ulic v Tel Avivu a Haifě, demonstrace se konají také v řadě dalších izraelských měst.

Od rána se očekává, že Netanjahu promluví k Izraelcům. Izraelská média s odkazem na informované zdroje napsala, že by mohl oznámit pozastavení kontroverzní justiční reformy. Projev ale podle médií odložil kvůli tlaku dalších koaličních partnerů, kteří údajně pohrozili, že by v případě odstoupení od reformy nechali padnout vládu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy