Italské vosy opět v Praze. Na sraz skútrů Vespa přijel rekordní počet strojů

Italské vosy opět v Praze. Na sraz skútrů Vespa přijel rekordní počet strojů
Vespa je spíš životní styl než běžný dopravní prostředek do města. Dokazuje to i fakt, že z italských skútrů se stala ikona a má silnou fanouškovskou základnu také v Česku.
Pražský klub pořádá každoročně sraz včetně jízdy Prahou, letos se konal desátý ročník setkání...
... ale samotná "spanilá jízda" byla letos dvanáctá v řadě. Loni se kvůli pandemii koronaviru konala jen samotná projížďka.
Zatímco loni byla akce kvůli covidovým opatřením spíše komorní, tentokrát měli pořadatelé zase volnější ruce.
Foto: Michal Houdek
Eva Srpová Eva Srpová
20. 6. 2022 12:21
O víkendu pražskými ulicemi opět profrčely italské skútry. Sraz PragoVespa se uskutečnil letos pojedenácté. Konal se na nové adrese a konečně také bez covidových opatření. Na sraz dojelo přesně 409 Vesp, nejvíc v historii konání srazu. K projížďce městem se ale mnoho strojů přidá, takže je pravděpodobné, že se "spanilé jízdy" účastnilo ve skutečnosti skútrů mnohem víc. Podívejte se do galerie.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Hasiči zasahují u požáru haly v Zápech u Čelákovic. Vyhlásili třetí stupeň poplachu, v hale jsou uskladněny autodíly, zřejmě i oleje a plynové lahve.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

V Nigérii odsoudil soud tři muže k trestu smrti ukamenováním

Islámský soud v severonigerijském státě Bauchi odsoudil tři muže k trestu smrti ukamenováním, protože se prokázala jejich homosexualita. Podle agentury Reuters to dnes oznámil náčelník náboženské policie, která muže zatkla.

Severní Nigérie je převážně muslimská. Soudy, které se řídí islámským právem šaría, státy v tomto regionu používají k trestání obyvatel za různé činy, od cizoložství až po rouhání.

Šéf náboženské policie v místní správní oblasti Ningi v Bauchi Adam Dan Kafi uvedl, že tři muži byli zatčeni 14. června a obviněni před islámským soudem. Všichni tři, včetně sedmdesátiletého muže, se podle Kafiho k činu přiznali, přestože je nezastupovali právníci. Soudce Munka'ilu Sabo je podle velitele náboženské policie ve čtvrtek odsoudil k trestu smrti, ale mají možnost se do 30 dnů odvolat.

Každý trest smrti vynesený islámskými soudy musí v Nigérii schválit guvernér státu. V Nigérii se homosexualita, stejně jako ve většině afrických zemí, považuje za nepřijatelnou. V této nejlidnatější africké zemi zároveň platí zákon, jenž umožňuje dlouhé tresty odnětí svobody pro osoby odsouzené za veřejné projevy stejnopohlavního vztahu a osoby, které uzavřou stejnopohlavní manželství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy