Nejprodávanější auta v Česku za 1. pololetí 2013

Nejprodávanější auta v Česku za 1. pololetí 2013
Na prvním místě má Citigo obří náskok. Citroën C1 na druhém místě si totiž koupilo během pololetí 275 lidí.
Třídu malých aut ovládá stále současná generace fabie - i přes svůj končící život. Za šest měsíců zaznamanela prodej 5420 kusů.
Druhý mezi malými auty je v Turecku vyráběný vůz Hyundai i20. Letos do června má na kontě 1885 prodaných kusů.
Dosavadním vítězem v kategorii nižší střední třída je Škoda Rapid. V tuzemsku se jí za první pololetí prodalo 3417 exemplářů.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
6. 8. 2013 14:20

Během prvního pololetí roku 2013, kdy trh s automobily v Česku výrazně klesal, přilákala nejvíce zákazníků Škoda Octavia. Lze předpokládat, že kdyby nenabíhala výroba třetí generace tohoto vozu, byl by její náskok ještě větší. Škoda zvítězila ve všech kategoriích, v nichž je zastoupena, s výjimkou třídy MPV.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy