Nejhorší a nejlepší auta podle Britů. Uspěl i český yeti

Nejhorší a nejlepší auta podle Britů. Uspěl i český yeti
Na posledním 109. místě žebříčku skončil Chevrolet Spark, nejmenšímu v evropské nabídce této značky.
Druhá nejhorší je podle britských řidičů prémiová značka - Alfa Romeo Mito.
Třetí od konce: Citroën C3.
106. místo patří dalšímu zástupci prémiových značek - malé SUV BMW X1.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
7. 6. 2014 17:03
Nejlepšími automobilovými značkami jsou podle britských motoristů společně Jaguar a Lexus. Následují Mercedes-Benz, Škoda a Volkswagen.

Londýn - Patnáct tisíc majitelů automobilů ve Velké Británii rozhodlo o pořadí nejoblíbenějších i nejméně oblíbených utomobilů na tamním trhu.A Anketu uspořádala agentura JD Power společně s časopisem What Car.

Podmínky zařazení do žebříčku splnilo 109 automobilů. Muselo jít jednak o auta, jejichž stáří je mezi jedním rokem a třemi lety, a jednak s minimálním ročním prodejem alespoň čtyři tisíce kusů na území Velké Británie.

Každý majitel mohl přidělit body podle přesně stanovených pravidel. Celková známka je pak složená ze čtyř dílčích kategorií. Těmi jsou (s váhou při hodnocení 30 procent), kvalita a spolehlivost, atraktivita (25 procent), spokojenost se servisem (23 procent) a provozní náklady (22 procent).

Nejvyšší hodnocení získal Volkswagen Up. Tato německá automobilka v nejlepší desítce obsadila hned pět pozic, další dvě patří české Škodě.

Naopak v poslední desítce jsou především automobily značek Citroën a Ford, tím úplně nejhorším je Chevrolet Spark. Tato značka se ovšem z Evropy stahuje, takže příští rok se již její vozy v hodnocení nejspíše neobjeví.

Výsledky obdobného německého průzkumu najdete zde.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela dnes odpoledne nehoda dvou osobních aut. Hasiči budou vyprošťovat zraněné, na místo míří vrtulník, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Více informací zatím neměla k dispozici.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Záplavy v Číně si vyžádaly už 58 mrtvých. Východu země hrozí tajfun

V centrální Číně, kterou tento týden zasáhly rozsáhlé záplavy, po třech dnech vyprostili ze zaplavené podzemní garáže živého muže. Počet obětí na životech se mezitím vyšplhal na 58. K východní Číně teď míří tajfun In-fa. Letecké společnosti na východě zrušily plánované lety a úřady vydaly obchodním lodím zákaz vyplout na moře. Informovala o tom agentura AP. 

Další zprávy