Motocyklem roku je opět stroj značky BMW

Radek Pecák Radek Pecák
26. 4. 2010 9:44
Anketu pořádal Svaz dovozců automobilů

Obhajoba titulu Motocykl roku se povedla značce BMW. Titul Motocykl roku 2010 v České republice totiž vyhrál silniční motocykl BMW S 1000 RR. Loňský ročník vyhrála rovněž BMW se svým modelem R 1200 GS.

BMW S 1000 RR zároveň vedle titulu absolutního vítěze 14. ročníku ankety vyhrálo také kategorii sportovně silničních strojů. Loňský vítěz R 1200 GS pak obhájil první místo mezi endury. V kategorii skútrů zvítězila Honda PCX a v kategorii chopperů Harley-Davidson FLSTFB Fat Boy Special. Titul nejlepšího "naháče" získala Kawasaki Z1000. Vítězství se dočkala také Honda, a to mezi cestovními stroji. Anketu v této kategorii ovládla Honda VFR1200F.

Anketu pořádá sekce Moto při Svazu dovozců automobilů. Nominované motocykly soutěžily v šesti kategoriích a každá byla hodnocena zvlášť. Motocykly hodnotila odborná porota i veřejnost.