Extrémní zkouška pro Toyotu Land Cruiser. Pokořili jsme s ní drsnou Namibii

Jan Markovič Jan Markovič
24. 2. 2018 8:47
Země písku, ostrých kamenů, ale také nesmírně rozmanité fauny. To je Namibie, druhý nejopuštěnější stát na světě. Ideální místo pro zkoušku nové Toyoty Land Cruiser. Podívejte se, co jsme s ní v Africe zažili.
Výkyv teplot je extrémní. U moře 16, v poušti 36 stupňů Celsia.
Výkyv teplot je extrémní. U moře 16, v poušti 36 stupňů Celsia. | Foto: Toyota
Foto: Toyota

Namibie

Namibie je se svými 2,6 milionu obyvatel a velikostí přibližně jako Turecko druhou nejřidčeji osídlenou zemí světa. Hned po Mongolsku. Fakt, že můžete celý den jet a nepotkat druhého člověka, vynahrazuje země umístěná na jihozápadním pobřeží Afriky jedinečnou přírodou. Chladný oceán se střídá s pláněmi posetými ostrým kamením, písečnou pouští, horami a buší. Pokud si chce cestovatel krajinu prohlédnout, musí usednout za volant bytelného off-roadu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 42 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy