Elektrický "busík" pro mistra Jedi. Obi-Wan Kenobi ze Star Wars jezdí Volkswagenem

Eva Srpová Eva Srpová
20. 5. 2022 15:10
C-3PO, R2D2 a samozřejmě Obi-Wan Kenobi, mistr Jedi. Ve vtipné reklamě na Volkswagen se objevují nejznámější postavy z kultovní filmové série Star Wars. Fanoušci vyhlížejí premiéru limitovaného seriálu Obi-Wan Kenobi, jehož děj se odehrává deset let po filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů.
Video: Aktuálně/ YouTube/ Volkswagen

Ewan McGregor, který si zahrál Obi-Wan Kenobiho v kultovní filmové sérii Star Wars, je nadšený fanoušek značky Volkswagen. Má dokonce vlastní sbírku historických vozů. "Celý život jsem byl nadšencem do Volkswagenů. Od doby, kdy jsem měl svůj první, když mi bylo 16 let, od té doby je sbírám," říká McGregor.

Proto se nechal snadno přemluvit ke spolupráci se značkou a je jedním z jejích  ambasadorů. V americkém limitovaném seriálu vytvořeném studiem Lucasfilm pro streamovací službu Disney+, se McGregor objeví jako stejnojmenná postava ze Star Wars, tedy Obi-Wan Kenobi, po němž je seriál také pojmenováný. Děj se má odehrávat deset let po filmu Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů a devět let před filmem Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje.

V reklamě na elektrický ID.Buzz, tedy jednu z nejočekávanějších elektrických automobilových novinek tohoto roku, se proto objevuje nejen moudrý mistr Jedi, ale také další známé postavičky ze Star Wars. 

Pokud si chcete prohlédnout ID.Buzz, čtěte zde, redakce měla možnost vůz tento týden naživo prozkoumat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy