Šílené nápady kutilů: Formule z chleba, upletená Octavia nebo Karoq z papíru

Zdálky byste si mohli myslet, že jde o skutečné policejní auto. Ve skutečnosti je tato Octavia upletená z vlny.
Plné tři roky trvalo zručným Finům pletení druhé generace Škody Octavia v policejních barvách, které se v roce 2012 dostalo dokonce i do Muzea moderního umění Kiasma v Helsinkách.
Škoda se v roce 2018 rozhodla oslavit uvedení nového kompaktního SUV Karoq a oslovila britské kreativní studio Lazerian, aby jim navrhlo model auta pro děti.
Jeho návrh a stavba trvala studiu celých 10 týdnů a zabral přes 600 hodin práce. Zadání znělo: Má vypadat tak, aby se co nejvíce líbilo dětem.
A kvůli tomu byl proveden průzkum u tisíce dětí ve věku pod 11 let. Výsledkem je papírový model Kid Karoq z kartonu v reálné velikosti.
Foto: Museum of Contemporary Art Kiasma
Vladimír Löbl
1. 2. 2021 6:01
Pletená Škoda Octavia v "životní velikosti", papírový Karoq, Nissan Juke či Lexus IS a formule 1 z kartonu nebo plechovek od koly i pečiva. Ten, kdo v mládí skládal populární papírové modýlky z Ábíček, určitě zpozorní. Troufli byste si na takovou výzvu?
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 6 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy