Šílené nápady kutilů: Formule z chleba, upletená Octavia nebo Karoq z papíru

Zdálky byste si mohli myslet, že jde o skutečné policejní auto. Ve skutečnosti je tato Octavia upletená z vlny.
Plné tři roky trvalo zručným Finům pletení druhé generace Škody Octavia v policejních barvách, které se v roce 2012 dostalo dokonce i do Muzea moderního umění Kiasma v Helsinkách.
Škoda se v roce 2018 rozhodla oslavit uvedení nového kompaktního SUV Karoq a oslovila britské kreativní studio Lazerian, aby jim navrhlo model auta pro děti.
Jeho návrh a stavba trvala studiu celých 10 týdnů a zabral přes 600 hodin práce. Zadání znělo: Má vypadat tak, aby se co nejvíce líbilo dětem.
A kvůli tomu byl proveden průzkum u tisíce dětí ve věku pod 11 let. Výsledkem je papírový model Kid Karoq z kartonu v reálné velikosti.
Foto: Museum of Contemporary Art Kiasma
Vladimír Löbl
1. 2. 2021 6:01
Pletená Škoda Octavia v "životní velikosti", papírový Karoq, Nissan Juke či Lexus IS a formule 1 z kartonu nebo plechovek od koly i pečiva. Ten, kdo v mládí skládal populární papírové modýlky z Ábíček, určitě zpozorní. Troufli byste si na takovou výzvu?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy