Abbott prodá svoji oční divizi za 4,33 miliardy USD firmě J&J

ČTK ČTK
17. 9. 2016 16:30
Farmaceutická firma Abbott Laboratories prodá některé své aktivity firmě Johnson & Johnson za 4,33 miliardy dolarů. Chce se totiž zaměřit na výrobu kardiovaskulárních a diagnostických přístrojů. Johnson & Johnson díky transakci vstoupí na trh s operacemi šedého zákalu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

New York - Farmaceutická společnosti Abbott Laboratories prodá svoji oční divizi firmě Johnson & Johnson (J&J) za 4,33 miliardy USD (104,9 miliardy Kč). Abbott prodává některé své aktivity, protože se hodlá dále zaměřit na výrobu kardiovaskulárních a diagnostických přístrojů.

Divize Abbott Medical Optics vyrábí lasery a další vybavení používané při operacích šedého zákalu a korekci zraku. Vyrábí rovněž oční kapky a čistící prostředky pro kontaktní čočky. Tržby divize loni činily 1,1 miliardy USD.

Johnson & Johnson akvizicí vstoupí na trh s operacemi šedého zákalu a rozšíří svoji vlastní divizi prostředků pro péči o oči. Firma mimo jiné vyrábí kontaktní čočky Acuvue.

Dohodu ještě musí schválit antimonopolní úřady. Dokončena by měla být v prvním čtvrtletí příštího roku, napsala agentura AP.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy