V kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády tehdejšího premiéra Petra Nečase (ODS), soud v březnu udělil Kovandovi podmínku dva roky a sedmiletý zákaz činnosti ve zpravodajských službách a bezpečnostních sborech. Podmíněné tresty uložil i jeho spoluobviněným - někdejší šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) a dvěma dalším zpravodajcům Ondreji Páleníkovi a Janu Pohůnkovi.
Podle rozsudku Nečasová zosnovala zneužití pravomoci, když v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby zařídili sledování premiérovy tehdejší manželky Radky. Získáním informací o její předpokládané nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod.
Kovanda serveru řekl, že na nové pozici uplatní znalosti z mezinárodní spolupráce. "Bowenite působí jako integrátor pro zahraniční obchod v rámci investiční skupiny Glomex Invest. V tom spočívá má hlavní role," uvedl Kovanda.
Členem skupiny Glomex Invest je i zbrojařská firma Glomex Military Supplies, v jejímž čele od začátku roku stojí bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Ve funkci má zodpovídat za strategii firmy či kontakt s partnery a zákazníky.
Server připomněl, že Glomex společně s německou společností PSM nabízí české armádě pásová bojová vozidla Puma. "Projektem pro Armádu České republiky se Milan Kovanda nezabývá a ani v žádné další oblasti vyzbrojování české armády se nijak neangažuje a angažovat nebude," uvedl k tomu mluvčí Glomexu Jiří Grund.